• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta supermodelja amerikane

-Instant, Paparazzi, SliderModelja e famshme angleze, Stella Tennant ka ndërruar jetë pak ditë pas ditëlindjes së saj të 50-të. Lajmin e konfirmoi vetë familja, duke e quajtur vdekjen e saj “të papritur”,e ndërsa autoritetet nga hetimet e deritanishme thonë se nuk ka “asnjë rrethanë të dyshimtë”.

Emri i Tennant ka qenë një ndër më të lakuarit në botën e pasarelave në fillimin e viteve ’90-të. Sfilatat e saj për dizajnera si Karl Lagerfeld apo Gianni Versace bën që shpejt modelja të pushtonte kopertinat e Vogue dhe Harper’s Bazaar. Në fakt, fama e saj nisi menjëherë pasi u fotografua për British Vogue në moshën 22-vjeçare dhe nisi të punonte me marka të famshme të modës së lartë si Alexander McQueen, Jean Paul Gaultier, Burberry dhe Calvin Klein.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *