• |
ide | kryesore

Marrëveshja për ta çuar LSI për skrap/ Basha: Rama çfarë thotë sot, nuk e thotë nesër

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë Demokratike komentoi deklaratat e kryeministrit Edi Rama, që më herët u shpreh se “në 2017-ën çuarja për skrap e LSI ishte projekt i përbashkët i tij me Lulzim Bashën”.
Kryedemokrati deklaron se Rama është kaq i lodhur saqë çfarë thotë sot nuk thotë nesër, duke shtuar se po bën diversion.


“Është kaq i lodhur! Çfarë thotë sot nuk thotë nesër. Nuk mban më Rama, ka mbaruar. Është e shkuara. Tani duhet të merremi me të ardhmen. Koalicioni që unë drejtoj, bashkë me LSI, hapi i parë që do hedhim me shqiptarët është do largojmë Edi Ramën më 25 prill. Pastaj me planin e punës do sjellim mirëqenie për shqiptarët. Nuk kam premtuar mrekulli por marr angazhime të realizueshme”, tha Basha.


Sjellim në vëmendje që më herët kreu i qeverisë Rama tha: “Çuarja për skrap e LSI, praktikisht një projekt i përbashkët me Lulzim Bashën por i tradhtuar nga Lulzim Basha, se unë nuk e kam tradhtuar, vazhdoj të besoj te ai projekt. Basha ishte ai që e ndau me demokratët domsdoshmërinë për ta çuar LSI për skrap u betua që s’do ketë më matrapazllëqe me LSI, shpk e ku di unë çfarë e sot është thjesht një aksioner në shpk e katër ortakëve ku ai është ortak minorancë ne fakt se kryesorët janë Saliu dhe Ilir Meta”.

8 Comments

 1. Rama ca ka then e ka bere, ne te mire dhe ne te keq..
  Ky lumadhi nuk u nda dot nga ata qe e komandojne dhe te ishte plani B i shqipetarve a plani A si te donte!

  1. Si te ndahesh ky nga ata qe e komandojn?
   Ata e shkarkojn per 24sek. Keshtu eshte kur ta dhurojn postin. Po ky birbua nuk e ka kuptuar akoma qe ne kete bot asgje nuk eshte falas.

 2. Po pse mer Lul nuk e ke kurajon me i thone ik pirdhu LSI. Po ca e lidh elektoratin e PD me vampirat e LSI.
  Pse duhet me mbajt akoma valixhet e Sali Berishes dhe Ilir Metes?

   1. Une paguj taksa ne nji vit sa ti fiton ne 5vjet mer bythqir e kur une isha perballe policave te Hekrit, ti haje buke misri mer shkerdhat. Tani po me trego rrogen.
    Erdhet ne Tirone tu vjedh tokat dhe u bot demokrate te mdhenj.
    Mbaje Saliun e PPSH ortak me Mona Baxhellen. Jeni msu ju tu u qi para mrapa nga Lir Meta, Duka, Kaci i Zi, Xhuveli e deri te Hysni Milloshi.

 3. Ke saliu e ke mor mut, se aai ti ka tundur dhembet dhe vetem prej aitj dhitesh ti.. Ai eshte burre dhe te thyen turijte. Te gjetheve ja u ke ngopur, atyre shpellar-shpullareve te jugut,duke William nga Fatos Nano e te gjithe gomererve te tjere, por “Maloku” ka talle k…. me ty sa here i ka flash menerja… Lutu te mos futet ai ne valle se te hudh ne ere siç ka bere me te gjithe funderrinat si ti, o qen rruge!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu