• |
ide | kryesore

Meta sulmon Nanon: Ordiner! Sa kollitej Berisha, ikte nga Tirana

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka qenë mjaft i ashpër me ish-kryeministrin Fatos Nano pas akuzave të këtij të fundit. Meta tha se Nano ishte një drejtues që braktiste menjëherë detyrën sapo opozita e Sali Berishës ngrinte zërin.


“Sa herë kollitej Doktori, Fatos Nano largohej nga Tirana. Unë kurrë nuk kam dhënë shembullin e zyrtarit të lartë, i cili braktis institucionet kur ato sulmohen me armë dhe as nuk kam shkuar në kazino dhe buzuqe kur ndodhnin fatkeqësi kombëtare.


Si karakter ai mbetet një ordiner, por se çfarë e shtyu t’i bënte qokën e radhës kryeministrit këtë unë nuk mund ta di. I jam mirënjohës që kur e kam pasur shofer, nuk më ka aksidentuar” – tha Meta në Syri Tv. ©LAPSI.al

5 Comments

 1. Gjë që ka sjellë në të gjitha rastet reagimin e ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila e ka mbështetur fort reformën në drejtësi dhe e ka deklaruar se po shënon progres hap pas hapi.

  Heshtja e ditës së sotme nga “kuarteti” drejtues i opozitës po konfirmon akuzat ndaj tyre, se janë kundëer reformës në drejtësi, pasi mund të jenë së shpejti subjekt i hetimit të SPAK për shkeljet e ligjit, vrasjet në mes të bulevardit me 21 janar 2011, ‘bllokun’ e famshëm apo ruyshfetin 700 mijë euro, Rrugën e Kombit apo shpërthimin e Gërdecit.

  Për më tepër që sa kanë qënë në kryetar të KLD, ish Presidenti Bujar Nishani dhe ai aktual Ilir Meta, me mbështetjen e Sali Berishës, e kanë shpëtuar tre herë këtë gjyqtare nga pezullimi!Ti vetem me bllok 700 mije euro qe dine ne populli po kerraba e floririt po lalzi qe e keni prone bashke me malokun shpellkar kriminel salih karaxhic berisha cfare do thuash

  1. Nota kineze, me anën e së cilës njoftohej ky vendim, për-mbante plot gënjeshtra. Veç kësaj, e fshihte shkakun e vër-tetë që i kishte shtyrë udhëheqësit kinezë të ndërmerrnin atëveprim arbitrar, të pabesë, armiqësor.Komiteti Qendror i Partisë dhe Qeveria e RPSSH iu për-gjigjën këtij veprimi me anë të një letre që i drejtuan, më 29korrik 1978, KQ të PK të Kinës dhe qeverisë kineze. Letranxirrte në shesh me argumente të shëndosha e fakte të doku-553′
   mentuara gjithë gënjeshtrat dhe qëllimin e vërtetë të revizio-nistëve kinezë.Veprimi kinez ishte një shkelje brutale e rregullave dhee normave elementare në marrëdhëniet ndërkOmbëtare, njëveprim i ndërmarrë nga pozitat e fuqisë së madhe imperia-liste, që godiste socializmin në Shqipëri dhe marksizëm-leni-nizmin në përgjithësi.Arsyet e vendimit për t’i prerë kreditë e ndihmat Shqipë-risë nuk ishin të karakterit teknik, siç mundohej ta përligjteaktin e vet imperialist udhëheqja kineze, por të karakteritthellësisht politik dhe ideologjik. Ky akt ishte rrjedhim logjiki kursit që ndiqte ajo për zhvillimin kapitalist dhe për shndë-rrimin e Kinës në një superfuqi socialimperialiste.

  2. O rrot kari, vazhdo bej copy paste non stop me lidhje e palidhje me artikullin. Pupupuuu si muti pas kepuce jeni, nuk shqitet i njejti koment ne cdo artikull deri ta te rifreskohet faqja.

   1. e vetmja pergjigje qe meriton ky idiot eshte copy paste e ndonje fjalimi te “idhullit” te tij Hoxhes per te kuptuar budallallikun e gjithe ketyre ndytesirave te djeshem e te sotem, ndaj ndjese per copen e fjalimit te kongresit te VII te partise se pushtave

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu