• |
ide | kryesore

Denoncuan mjeken se nuk i shërbeu të atit, procedohen dy vajzat e ish-ambasadorit Rifat Lalos

-Instant, Lajme, Të fundit

Policia e Tiranës ka njoftuar se ka nisur procedimi penal për dy vajzat e Rifat Lalos, që denoncuan kushtet e trajtimit të babait të tyre në spitalin Infektiv, ku dhe më pas ndërroi jetë. Në njoftimin e Policisë thuhet se dy vajzat kanë përhapur informacione të rreme ndaj mjekes Migena Qato. Në njoftimin e Policisë thuhet se po vijojnë hetimet për rastin dhe materialet do ti kalojnë gjykatës së shkallës së parë në Tiranë.


Vlen të theksohet që nuk është bërë asnjë ekspertizë mjekësore apo ligjore për ngjarjen e denoncuar nga dy vajzat e e ish-ambasadorit Rifat Lalos dy ditë më parë. Mes lotësh dy vajzat thanë se babai i tyre e telefononte çdo çerek ore dhe i bënte të ditur se nuk po i bënin asgjë, se e kishin lënë në të ftohtë dhe pranë derës në karrige. Thirrja e tyre ndaj qytetarëve ishte që të mos i sillnin të afërmit e tyre në spitalin Infektiv.


28 Comments

 1. Do me thene prokuroria nuk verifikon ngjarjen e rende por con viktimat ne gjykate?? Cmenduri ridhjerese? Ere e piste per ti mbyllur gojen publikut!

 2. Natyrisht fajin e ka viktima do thone se i vdekuri nuk flet. po shteti nuk ndeshkon pergjegjesit po viktimat. ndodhin ne ç;do vend te botes do thone, behen edhe filma.

 3. Uauuuuuuuu. Ca shteti!!!!! Vetem ne Shqiperine e Ramastanit ndodh qe hetimin e nis Policia , jo Prokuroria. Po more qe e nis po pse? Sepse kane ofendu rende qeverisjen. Do jete prekur Ramastani. Cfare policie mor, kriminale komplet. Po tani cfare, do nisin :procedim edhe ndaj komentit tim??? Kemi pre e skemi pare por deri ne kete pike JO ME!!!

 4. Kaq do duhej ne nje vend demokratik qe shoqeria te reagonte fuqishem me protesta per ta çuar ne hale kete qeveri. Po përpiqen të na mbyllin gojën dhe në fatkeqësi. Po e lamë për ta ndëshkuar me votë do të jetë e kotë, se për 8 vjet kanë kap çdo pushtet e kanë kref taksat per ti ble dhe manipuluar vota e njerez bashkë.

 5. Kur i vjen fundi mortjes keshtu gjera do degjojme
  Unikale qeveria shqipetare edhe ne kete rast
  Ramiz Alia do jua kishte zili
  Po ne burg do perfundoni, njerezit nuk harrojne
  Nuk procedohet Niku i Ndarghetas por ketyre qe u vdiq babai
  Ju raft ne koke ju dhe femijeve tuaj a plehrat e ketij vendi

 6. Kur u prononcua publikisht per kardiologun e arrestuar, kryerilindasi nuk nguroi të bëj thirrje qytetarve te denoncojne obuzimin e mjekve me detyren, se vetën ashtu mund ta përmirësojmë sitemin. Por realiteti është ndryshe, kryerilindasi do që të na frikësoj e të na mbyll gojën me ndjekje penale vetëm se kemi kurajon të thëmi të vërtetën mbi sistemin e korruptuar e abuzues qe ka mbjell kudo.

 7. Ky eshte kulmi. No comment. Kete e qeron vetem plumbi, ky eshte psikopat njeri. Pse ja thone te vertetat ne sy sistemit te tij, ky te arreston e procedon. Ky eshte psikopatttttttt. Po me pisikopat eshte ai milet qe do e votoje per here te trete se hajde dy te parat spi i quajme.

 8. Domethene ne vend qe te hapet hetim per vdekje ne spital, nga prokuroria dergohen ne gjykate femijet e te ndjerit?!

  Nuk po e kuptoj…kur femijet thone se babai telefononte cdo 15 min dhe tregonte se nuk po e trajtonin cfare prove i duhet me teper prokurorise? Le te shohi tabulatet e telefonave dhe le te nisi hetimin.
  Pse duhet te gjykohen femijet ?! Vertet i ndjeri nuk flet, por telefonatat jane te regjistruara. Edhe kartela klinike e tij duhet te pasqyroje trajtimin e marre. E tregon shume lehte autopsia nese ai trajtim eshte marre vertet ne trup te tij apo thjesht eshte shkruajtur ne kartele sa per procedure.

  1. O shok, krejt e sakte ajo qe shkruan e thua ti, por ajo ndodh ne nje shtet te sakte. Ti e kupton qe cdo segment shteti , prokurori, polici, gjykate jane hallaka gestapoje ne funksion te qeverise. Ketyre vetem mos i prek aty ku nuk durojne, ne imazh, ne propagande, se po jua çjerre masken,keta terbohen dhe te leshojne gjithe shtetin nga pas.

 9. Doni me per kete te mallkuar ?Doni me per nje te semure psiqik qe akuzonte babain,kristaqin qe i pallonte gruan ?Doni me per nje monster qe do e ktheje kete vend ne burg e do u marre dhe fjalen e lire ?
  Doni me te flasim per nje hajdut monster qe te vjedh,e zene me gjene e vjedhur ne dore dhe thote nuk eshte ashtu siç duket,siç e shihni ju ?
  Boll eshte boll me kete kriminel,nese ndokush shfaq pelqimin e tij per kesisoj veprimesh bastarde,thjeshte eshte shume rende,katastrofe dhe ka nevoje per ndihme mjeksore !
  Nga mengjesi ne darke dizinformon,genjen dhe ben propagande ku eshte policia,prokuroria pse nuk nderhyjne,ligji nuk eshte i barabarte per te tere….!
  Apo jo me ju nderkombetaret e korruptuar e kam !Thjeshte ca shtojca te institucioneve gllaberuese e klienteliste jeni !
  Shqiptare ka ardhur kohe te mos u marrin dhe fjalen………,eshte e fundit gje qe u ka ngelur nga ky bastard e bir bastardi !!!

 10. Gjobvenesat e drejtesise po intimidojne dy gra qe kerkojne drejtesi per vdekjen e me te shtrenjtit te tyre sepse gjobvenesat dhe katilat e mjeksise e lane te vdiste , e lane ne meshire te fatit . Absurditet , marrezi , shthurje totale , kafsheri me fytyre njeriu , çudira qe nuk çudisin askend sepse kane vite qe jane bere normalitet ne kete vend te absurditeteve , te te marrreve me pushtet dhe kafshesh te veshur me uniformen e pushtetit . Nuk di se çemer ti ve . Nuk di nese duhet te qesh me marrezite e ketyre gjobvenesave apo te qaje per fatkeqesine e atij qe iku apo te qaje sot por qper ate qe neser mund dhe do ti ndodhe kujtedo prej nesh ?

 11. Ashtu si disa foto të publikuara vite më parë, ku Sali Berisha, shfaqej në varkë më fëmijët e Enver Hoxhës dhe pranë oxhakut të Nexhmijes, investimi tregon:

  -Përdorimin e shtetit dhe pushtetit për pasurimin e familjes.

  -Rreshtimin e ministrave dhe drejtorëve në shërbim të dhëndrit dhe së bijës

  -Shantazh, kërcënim dhe ndëshkim për këdo që bën rezistencë dhe nuk firmos për interesa të dhëndrit.

  -Grabitje të pronës publike pa asnjë vendim, thjeshtë me një të rënë të lapsit.

  -Fshirje nga letrat të pronarëve privatë dhe kalimin e pronës së tyre në emër të dhëndrit.

  -Veprime arbitrare, falsifikime dhe zhdukje dokumentesh.

  -Babëzi e frikshme për t’u pasurua me çdo kusht, me çdo çmim dhe në mënyrë të padrejtë.Tani te hapen bythes keta vajza kur prokuroria ka mare të protokollet e dites kur ka vdekur ish ambasadori,tani ti kerkojne lulzimes qe ti tregoje si mend ti shpetoje drejtesise,ai lulushi ka pervoje

  1. O si s’te kap Corona te besh pushim ndonje dite o troll se na cave hajdarin. O ca mban kjo toke mor ja qifsha robt si nuk te mer Covidi te coj te Sanatoriumi dhe vdis per partine o robqir.

 12. Ne cdo vend qe jeta e njeriut ka rendesi, hetimi do ishte hapur te pakten me motivin “per hetimin e ngjarjes”, mbase dhe kane genjyer, po ky do ishte problem i paperfillshme krahasuar me : kane thene te verteten. Po sigurisht, ne Shqiperi po vdiqe dhe u bere lajm negativ per qeverine, me domosdo ke qene anetar militant i opozites.
  Po humbim konceptet themelore te humanizmit e asnje nuk ngrihet!

  1. A je njeri , a je shqiptar mor te qifsha motren! Po si i ofendon ato pse thane nje te vertete mor pleher. Ju duheni djegur me bezine mor ju qifsha rracen. Ptu fisqir muti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu