• |
ide | kryesore

Presidenca i përgjigjet Ramës: Do të japë llogari para drejtësisë

-Instant, Lajme, Të fundit

Presidenca i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama, i cili pak më parë deklaroi se në zgjedhjet e 25 Prillit qytetarët do të zgjedhin midis drejtësisë dhe Ilir Metës. Zëdhënësi i Metës, Tedi Blushi, përmes një postimi në Facebook thotë se Ilir Meta i qëndron besnik Reformës në Drejtësi të bërë me 140 vota në Kuvend, falë këmbënguljes së tij kur ishte kryetar i Kuvendit.


Më tej, presidenca shkruan se Rama nuk e kapi dot me Kushtetutë drejtësinë e re, por me ligje antikushtetuese. Blushi shkruan se Rama do të japë llogari para drejtësisë ndërkohë që i bën thirrje që të mos provokojë popullin.


11 Comments

 1. Sali Berisha ka vendosur që të kandidojë vetë në Tiranë, pikërisht në qarkun kryesor të vendit ku vetë Lulzim Basha ka menduar të jetë në krye të listës.

  Por duke qënë se listat janë të hapura, askush nuk mund të mendojë se një demokrat i thekur i Kavajës, Kamzës e Bathores, Vorës apo dhe në Tiranë mund të dyzohet për të zgjedhur mes emrit tëe Bashës që është i pari në listë dhe Berishës që mund të jetë dhe i pesti, që të votojë për kreun e PD.

  Parë në këtë këndvështrim, Sali Berisha mund të “thithë” shumicën e votave të këtij qarku duke e zhvendosur Lulzim Bashën në vendin e dytë apo akoma më poshtë në renditjen përfundimtare të 36 kandidatëve për deputetë të qarkut të Tiranës.

  Dhe ky është një “demonstrim force” i Sali Berishës për të treguar se vijon të mbetet drejtuesi real i PD, me mbështetjen më të madhe në radhët e demokratëve e mbështetësve të kësaj partie.

 2. shume shpejt Ilir Muti do arrestohet dhe do japi llogari per te gjitha Ky katunar i Cepani do kaloje kohe te gjate mbrapa hekurave bashke me kurven e shallvareve

  1. 1 vit më parë, Ilir Meta po të deshte ta kishte qi mamin ty dhe edvin mortjes, por e ka lënë për me 26 prill 2021.

 3. DO JESH BIR KARAKURVE NESE NUK E DENON O META.
  NESE ZOTOHESH QE DO TA DENOSH KE VOTEN TIME DHE TE SHUME TE TJEREVE QE UA KA BERE JETEN VEREM KY PALLOSH

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu