• |
ide | kryesore

Shikoni episodin e parë/ Starton seriali humoristik për Lali Erin

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Ashtu sikurse Lapsi.al e paralajmëroi dje tashmë është on line episodi i parë i serialit të animuar “Aventurat e Uriah Fikut”. Me të starton një praktikë e re dhe e panjohur e satirës politike. Vënia në lojë e personazheve përmes një subjekti që ka në qendër kryebashkiakun, kryeministrin, Mamicën e Skënderbeut, Tao Pallën do shfaqet për publikun nga Brryli Brodëay.

Sikurse mësoi Lapsi.al ky serial, episodet e të cilit do të jenë të shkurtra, 6-7 minuta do të ketë personazh qëndror me pseudonimin Uriah-Fiku, Erion Veliajn. Intriga kryesore e tij do të përqëndrohet në lojnën lot dredha të Lalit edhe për të bërë të gjitha cirqet e mundshme për t’iu servilosur Edi Ramës, por edhe njëkohësisht për ti vënë stërkëmbshka që mund të sjellin dështimin e tij dhe zënien e vendit të liderit nga Veliaj.


Pikërisht antiteza e kësaj loje me kok a pil, shkakton situatat humoristike deri në gajasje dhe zbërthimin e një personzhi që me të gjitha akrobacitë e tij ka një potencial të mjaftueshëm për ti bërë njerëzit të qeshin.

Episodi i parë i serialit të titulluar “aventurat e Uriah-Fikut”  (shiko videon poshtë), hapet me Veliajn që del që pa gridhë nga shtëpia tek Kodra e diellit me makine dhe e fillon ditën me mashtrim duke zbarkuar ne bashki me biçikletë. Ndërkohe që Mamica dhe ministrat e tjerë e marin ne telefon ai i thote se është i zënë sepse ka takime me ambasadorë, Ndërkohë që ka marrë mbi vete një detyrë më të rëndësishme: të çojë në shkollë djalin e shefit. Mënyra se si ai kujdeset për fëmijën, shkakton debate midis prindërve të të voglit. Episodi mbyllet me Ramën që kërkon të eksperimentojë live mbi kryebashkiakun një vaksinë të pa çertifikuar.

©Lapsi.al 

37 Comments

  1. Bravi. Ja shtuat votat PS me inskenime te tilla idiote.
   Uroj qe ta nxirrni sa me shpejt pjesen tjeter.
   Mediokritet me brire.
   Kujdes se ajo Mamica, ngjan me shume me Grigjen.
   Cdo Grigja aty?
   Po ju versulen organizatat e grave, se po fyeni nje femer,
   po e neperkembni.

  2. E keni bo shume te mire ne krahasim me si eshte ne realitet , eshte nje VEMJE BASTARD I SHPIFUR !!!???

   1. O I Mbyturi ne Mutin e Kristaqit.
    Po cfare te pelqeje o idiot!?
    Normale te pelqeje ty si oligofren qe je.
    50 vite me pare kur KinoStudio filloi filmat e pare vizatimor ishin 100 here me cilesore si grafikisht ashtu edhe nga subjekti o i shkerdhyeri nga Saliu dhe Iliri.
    E paske hallall Llumin e Mutit Kristaqit.

 1. Humor qe ben sens sepse ekzagjerimi eshte me vend. Perderisa e detyroi te lyeje shkallet dhe te coje lopet, pse mos e detyroi t’i coji djalin ne shkolle? Problem eshte nje cike zeri, sepse keta aktoret kam pershtypjen jane dublues te perrallave per femije.

 2. Te merresh me kete palaço eshte humbje kohe dhe ulje dinjiteti . Por ky vend ka arritur ne kete derexhe qe kurvat , servilat dhe injorantet drejtojne dhe ajka e vendit rrine e veshtron . Zhuli ka vene perpara kete vend

 3. shtoni edhe personazhe te tjere se ka plot qeveria nga keto bundrrat .. nuk i ngel hatri mos kini merak se ato kenaqen kur ja u mbush gojen plot ed kalastreni..

 4. Ndërsa sipas televzionit të familjes Berisha, në ata pak mësues që janë vaksinuar, dhjetëra prej tyre qenkan me simptoma!

  Por përse është shqetësuar familja Berisha nga procesi i vaksinimit, ndërsa deri më dje akuzonin Edi Ramën se po e linte popullin pa vaksinuar?!

  Këtë gjë e ka zbuluar vetë Sali Berisha, i cili thotë se nëpërmjet procesit të vaksinimit, Edi Rama rrezikon të marrë më shumë vota më 25 prill.

  Dhe ndaj janë duke mbjellë terror e panik, në mënyrë që njerëzit të mos vaksinohen.

 5. Ju lapsi i kriminelit Sali Berisha ti hani m… pa dale ka bitha Edi Rames dhe lali Erit. Ne 25 prill Edi Rama fitone thelle ndaj PD-se prandaj i thoni bosit tuaj te pregatisi versionin na i ” vodhen” votat dhe te pregatitet per protesta te dhunshme ashtu si ai e ka zakon.

  1. Per car do e thelloj vantazhin; tahiri, unaza, parlamenti monist, hashashi, perdhunimi i kushtetutes, vdekjet e kovidit?

 6. Mendje e holl po shkerdhehen ne bythe keta Rozalinjte?? tamam ja keni gjet i lumte ati qe e ka qendisur tamam siq jan te degjeneruarit, imagjinojeni ku ka perfunduar Shqiperia, Edvin droga, Erion kurvi, Mamice semafori, Mrika, ajo thith lopa e rrugeve, Spartak bicikleta, Tualet palla, e sa e sa karakurvicka jan

 7. Hakun me kapul atij Lalke Dhjerit per rrenat qe lesho ja merr ajo Ajola,, Kur vjen e kerkon ne Bashki, ajo pyet “Ku eshte ai rrenacaku im”?

 8. Bemat e fikut te bashkis mbajn me humor jo shqiperin po edhe turqia e erdoganit do e kishte zili nje mashtrus te keti niveli

 9. Hahaha Ne serialin tjeter mos harroni te fusni edhe dylberat e tjere si psh Tao Pallen,ezmerin e gjirokastres, Damian Gurune dhe xhepistin Erion Braçeziu.

 10. Në të tre këto poste ka më shumë hije se dritë, e natyrisht skandale të rrënqethëse.

  Ministër i Transporteve ka problemin e keqmenaxhimit të kontratës së “Rrugës së Kombit”, e cila shkoi në Prokurori, ku ishte i dyti ministër i qeverisë “Berisha” nën hetim zyrtar.

  Në Ministrinë e Jashtme firmosi “Marrëveshjen e Detit” me Greqinë, çka është një gur aq i rëndë sa nuk mund të zbutet me asnjë daltë të propogandës apo PR-it.

  Në Ministrinë e Brendshme, përveç të tjerave është njeriu që ka drejtuar dikasterin që administron forcat e rendit, pikërisht kur këto të fundit vranë 4 qytetarë në tubimin e opozitës.

  Le të vijmë tek Bashkia e Tiranës. Debate mund të bëhen shumë, se e nisi me zhbërje, siç ishte projekti i sheshit “Skënderbej”, e mund të vijohet në shumë gjëra të tjera që nuk i bëri apo i zhbëri.

 11. Majmunet komentatore me pagese te rilindjes.

  Ata 2 te pare sa te shpejt paskan qene.

  Gjeni ore hajvane pune tjeter, boll iu seeviloser Kryeministrit qe ju ka dhene edhe ju o majmune, me Koncesion.

 12. Nje serial per perdhunimin qe u behet krimba sufllaqeve nga copa e dhjamit cendrifuga per te bere normen me komente, like dhe share..ku te tregohet
  vemje-mizimi dhe transformimi i sufllaqeve ne kurva virtuale dhe jo vetem..

 13. super I bukur ! kur do jepet seria tjeter! cdo gje esh e sakte ! kam punuar me Uriah Fikun esh e sakte servil skuth etj mezi pret ti zere vendin edit uron te vdes nga droga ose humbas zgjedhjet !!

 14. Hi there!

  Want to be able to send emails just like this one? Want to contact millions of website owners with emails that will almost never hit the spam folder?

  I am Sam from from Digital SEO Project and I just wanted to tell you that we have launched a service of contact form promotion!

  We can send any number of emails to website owners, based on filters like country, niche, or even individual keywords!

  You can use this advertising method to promote anything from websites, to products or services, or even raw affiliate links. You can get more leads, more people to follow you on social media, or even donations for upcoming projects.

  Just reply to this email and let’s start getting you clients through contact form advertising!

  Have a nice day!

  Sam Selby,
  Chief Advertising Officer @ Digital SEO Project

 15. 2 pytje:

  – kush eshte paypal account ti ndihmoj me $$$ ?
  – pse i keni bo kaq te bute e njerezor, kur jane djallezorë dhe çnjerëzore, kopilat e xhaxha sorres?
  Dhe mos harroni kimeten e ambasades, sorre e papare!

 16. Hi,

  I hope you are doing well.

  I want to contribute a guest post article to your website that may interest your readers.

  It would be of high quality and free of cost. You can choose the topic of the article from the topic ideas that I’ll send you in my next email once you approve this offer.

  Please note that I will need you to give me a backlink within the guest post article.

  Please let me know if I shall send over some amazing topic ideas?

  Regards,

  Amber Roy

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.