• |
ide | kryesore

Rama: S’do shihni më policë në rrugë, gjithçka do jetë online

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama tha se me sistemin e ri të monitorimit të trafikut nuk do të ketë më policë në rrugë.


Kryeministri deklaroi se gjithçka do të jetë online dhe policët do të jenë në rrugë vetëm në rast krimi apo aksidenti.


“Për të ardhur të gjobat, dhe komisionet, ankesat dhe radha është drejt fundit, po merr fund. Dhe një sistem që ka filluar dhe do kompletohet në mandatin e tretë, dhe s’ke më lidhje, gjithçka është online.

Dhe jo vetëm për punonjësit e policisë por edhe për çdo qytetar me timon gjithçka do jetë online. Punonjësi i policisë kontrollon në kohë reale statusin e targës, lejes së drejtimit, verifikon nëse ka masa të tjera, taksa të palikujduara e me radhë. Sot që flasim 50 mijë që kanë pasur pretendime për masat adiministrative, qytetarët kanë ndjekur ankimimit online.

Me sistemin e monitorimit të trafikut nuk do të shikoni më policë në rrugë. Policia do të vijë vetëm për shkak të një aksidenti, apo të një krimi, por nuk do jetë më aty duke pritur e duke përcjellë, duke ndaluar e duke lëshuar. Gjithçka do të jetë online. Sot shërbimet e transportit janë një faqe krejt e re, por ende nuk ka përfunduar. Procesi i brendshëm është automatizuar”, tha kryeministri Rama.


13 Comments

 1. Sherri i plotë mes Luçiano Boçit dhe Gjergj Lucës. Demokrati godet me grushta biznesmenin dhe i merr telefonin,shpellkare e byrektore te pedersastit Luciano boci eshte trimeruar ne elbasanin salihut dhe bashes,hajdut telefonash keta deputet cecene te pd

  1. ZOTI TE NDIMOFT O PAPAGALL MAVI
   TE JENI KAQ IDIOTER ? KENI PAK DINJITET ?
   SE EDHE KURVAT KANE ME SHUME SE JU O MILITANT IDIOTER

 2. Cope e qelbesires. Po firoi pregarituni te paguani ne te gjitha erugwr 3 Shqipeeisw se i ka bere gati Koncesionet.

 3. Sigurimi i shtetit,ministria e brendshme bashke me prokurorine kane dhene vetem pjesen e dyte te boksimit,sepse agresori ishte ai qe u rrah ne fund si plehre,Luci !
  Nuk e dija se ishte shqiptar prej verteti Luçiajo Boçi,paç bekimin e zotit te madh,respekt pafund !

 4. Imagjinoje nje person i vetem rrahu monstren,mikun e edvinit,hajdutin e pronave te Elbasanllinjeve,por kur te ngrihet populli me 25 prill 2021,do t’ju shqyejne per bythesh plehra hajdute e maskarenje !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *