• |
ide | kryesore

Basha: Rama u zotua për dorëheqje, inceneratori i Tiranës kushtoi 430 milion euro

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka ndarë mëngjesin e sotëm një premtim të pambajtur të kryeministrit Edi Rama. Basha shkruan se Rama është zotuar se do të jepte dorëheqjen nëse fatura e inceneratorëve do të ishte 400 milionë euro, mirëpo ai nuk e ka mbajtur këtë zotim. Sipas Bashës inceneratori i Tiranës do t’u kushtojë qytetarëve 430 milionë euro.


4 Comments

 1. Ai nuk ka dhene doreheqje per 110 milion euro te Becchetit qe eshte drejtperdrejt pergjegjesi personale,

  nje dem kolosal i shkaktuar jo nga paaftesia per te parashikuar pasojat apo ne ushtrim te

  detyres, por perkundrazi, ne shperdorim te qellimshem te detyres , ne thyerje te ligjit e kushtetutes

  per te eleminuar nje tv rival te tv-ve te blera prej tij dhe nje tv qe me fakte po i cmontonte propoganden

  e genjeshtert te tij. Ndersa per 30 euro te nje fature te energjise se papaguar ka futur ne burg

  kryefamiljarin i cili ka dhene fund jetes ne burgjet e tij, KM-ja per 33 milion here me shume dem

  jo vetem nuk ka mbajt pergjegjesi, por nuk ka kerkuar as ndjese para taksapaguesve te varfer shqiptar.

 2. T’i a shkruaj mamase tende o acdc i sumes. Dukesh qe je plak i pjerdhur 60 vjeaçar e me shume, e do te hiqesh modhern, o kelysh dhjere i kuq Ti e di mire o mut; qe je stallen e hajduteve e te homoseksualeve si ti,
  me breke te ulura, ……..qe nuk ka drejtesi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.