• |
ide | kryesore

Rama i dëshpëruar, vazhdon merret me opozitën: Po jep shembullin më të keq të mundshëm

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka përmendur sërish grumbullimet që po bën opozita në kuadër të fushatës elektorale, duke shkelur të gjitha masat anti-COVID.

Rama theksoi se opozita po jep shembullin më të keq për të gjithë qytetarët.
“Ajo që na takon është të bëjmë atë detyrë të thjeshtë të mos shkelim ligjin, të mos shkelim rregullat të mos shkelim kufirin etik të njerëzores për politikë dhe për vota duke i vënë njerëzit në rrezik dhe duke krijuar vatra infektimi përmes grumbullimeve absurde të papërgjegjshme që tregojnë se në fund të ditës politika nuk është çështje programesh, idesh dhe fjalësh është çështje karakteri dhe karakterin o e ke o nuk e ke, ato nuk e kanë. Opozita po jep shembullin më të keq të mundshëm, më absurd të mundshëm ndërkohë që e para gjë që duhet të bëjmë ne të japim një shembull shumë të mirë, në gjërat e thjeshta. Ne e kemi humbur trenin e historisë, pasi nuk e kemi zakon që tu kushtojmë rëndësi gjërave të vogla dhe pastaj humbim kohë pa fund në dëm të gjërave të mëdha. Kombet e mëdha fitojnë beteja me gjëra të vogla, dhe kjo është një pikë dalluese shumë e madhe. Ne nuk i zgjedhim kundërshtarët”, tha Rama.


9 Comments

 1. Hej o Zot i Madh. A je kund. Ky ne vend qe te flase per sa leke ka vjedhur tete vjet si kryeminister, vazhdon e merret me opoziten dhe si te ishte ky ne opozite vetem premton. Bilanci nen zero. Vetem ca vaksina kineze te marra ne Turqi qe nuk dihet se cfare jane. Shpresojme te mos vdese kush nga ato vaksina se perndryshe, as ate sukses nuk do e kete.

 2. Ky fytyremuti dhe bashkedhjeresja e tij Manastirliu u kane dhene urdher mjekeve te lagjeve t’u thone njerezve qe vaksina qe po marrin Sinovac eshte monodozë!!!
  Ky monster nuk ka bythe te sjelle ne kohe sasine tjeter, sepse konfirmohet nga Kina qe dozat duhen bere brenda 21 ditesh, dhe keshtu tall trapin me pensionistet!

 3. Vazhdo gomar i zhgarravitur vazhdo por po e shef vete se ke pjerdhur komplet???25 prilli esht afer , me ligjet do kesh probleme por para se te shkosh ne burg, do rrifesh tamam si gomari i Nocit nga Ripjerdhsat e familjes se degjeneruar qe shpesh e thoni me krenari.

 4. Hahahaha i eshte shtremberuar fytyra nga frika e asaj qe e pret pas humbjes. Eshte bere meit. Tani sulmon opoziten sikur te ishte ai ne opozite dhe ata ne pushtet. Pale kur flet per shkeljen e ligjit. Ky ia ka idene ligjit, aq sa ia ka idene derri pastertise. Ik Rama, zhduku. Koha yte mbaroi. Tani fillon dhenja e llogarise per ate qe i ke bere Shqiperise dhe shqiptareve.

 5. Plako, kur ra termeti , disa oligark qe ti i ke fal gjithe tenderat , premtun disa miliona ndihma fal propagandes qeveritare . A e mbajten fjalen ?
  Na i pasqyro me detaje ?

 6. Njerzit bashkohen ne takimet me opoziten pa marre parasysh rrezikun e virusit sepse rrezik me

  te madh se virusi shohin KM-ne e rilindjen e tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.