• |
ide | kryesore

E pazakontë në Athinë/ Shqiptari i heq prizën respiratorit, vdes 76-vjeçari grek

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në spitalin e Kryqit të Kuq në Athinë.
Një 60-vjeçar me origjinë shqiptare, ka pranuar se ka hequr prizën e respiratorit që mbante në jetë një 76-vjeçar grek i cili ndodhej në gjendje të rëndë i prekur me Covid 19.
Si pasojë e heqjes së prizës,76-vjeçari ka ndërruar jetë, ndërsa autoritetet thonë se gjatë orëve në vazhdim do të vendosë nën arrest 60-vjeçarin shqiptar, ç’ka deri tani nuk është bërë e mundur, pasi ai është i infektuar me Covid 19 dhe duhet të mbahet në spital.
Ndërkohë, prokuroria njoftoi se nisi një hetim lidhur me ngjarjen, ndërsa i pyetur prej agjentëve, të cilët e intervistuan autorin të veshur me pajisje të posaçme, 60-vjeçari deklaroi se e bezdiste zhurma e pajisjes dhe se ishte ankuar pranë stafit mjekësor, por askush nuk kishte bërë asgjë sipas tij.
Mësohet se 60-vjeçari ishte shtruar në pavion të mbështetjes intensive, por pa qënë i lidhur me aparatura dhe atij nuk i jepej oksisgjen.
Ngjarja ka shokuar opinionin vendas, ndërsa policia thotë se do të verifikojë të shkuarën e tij penale,ndërsa i ndjeri do të ekzaminohet edhe prej psikologëve për të zbardhur tërësisht ngjarjen.4 Comments

 1. Qenka stresue keta me 2500 dollare ne muaje?? Po Kush tjeter i merre ato lek ne Shqiprie une punoje si qen ketu ne Angli dhe nuk i marre ato.lek thotë:

  O Zot na ruaje mend e kokes

  1. Normal qe po te punosh hamall si puna jote nuk i mer dot…
   Koleget e tyre ne Angli marin mbi 15 000 dolare ne muaj.
   Ziliqare te ndyre, rrac muti Shqiptaret.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu