• |
ide | kryesore

Arlind Qori sulmon Bashën: “Eshtë mashtrues, votoni Elton Debreshin”

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

“Brenda 6 muajve do të miratojë statusin e minatorit” Ky qe premtimi që kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha  bëri në Bulqizë duke sulmuar kryeministrin se “ai që i la minatorët në galeritë e nëntokës pa mbështetje, nuk do ndryshojë edhe 40 vjet po t’i japësh”.“Brenda 6 muajve të parë, në dialog të plotë me përfaqësuesit dhe sindikatat tuaja, statusi i minatorit do të jetë realitet. Jam i vetëdijshëm për peshën e këtij premtimi, prandaj do të them që atë traun e rrugës së kombit që do ta heq që ditën e parë, ta vendosni në këtë rrugë nëse nuk e mbaj zotimin tim.


Por ky premtim tingëllon i pabesueshëm për aktivistin e Organizatës politike Arlind Qorri, i cili në Bulqizë po mbështet kandidatin e pavarur Elton Debreshi. “Sot Lulzim Basha premtoi në Bulqizë miratimin e Statusit të Minatorit. PD ka qenë në pushtet për 13 vjet dhe nuk u është përgjigjur asnjëherë kërkesave të minatorëve…. Lulzim Basha është mashtrues. Së bashku me Edi Ramën, Erion Veliajn, Sali Berishën, Ilir Metën dhe Monika Kryemadhin, atij i dridhen gjunjët nga fitorja e Elton Debreshit” shkroi ai.


©Lapsi.al

11 Comments

  1. filluan te sharat plehrat e partive, po roje beni ketu more muter. Arlindin nuk e bejne pis jashtqitjet e jashqitjeve te Saliut Rames a Metes. Njerez si ai jane e vetmja shprese !

 1. Vallaj 100 here me mire arlindi qe ska perfituar kurre nga pushteti sesa mortje si luli me monen, qe kane nga 20 vjet qe na mashtrojne e vjedhin

 2. Sepse sic dihet minatoret nuk jane tradhetuar kurre nga te vetet. As Marksi nuk ka thene qe klasa punetore eshte e mbushur me engjej por me njerez qe nuk kane zgjedhje tjeter. Kur behesh deputet ne Shqiperi ke shume zgjedhje. Kjo eshte dhe arsyeja pse socializmi eshte bullshit. Vete klasa punetore enderron te jetoje si borgjezet.

 3. Po ku do ti gjej Lul Sali Monika leket e Autostrades qe do heqi traun Kastrati ka ber nje Kontrat edhe Kontrata po u prish i kthehen te gjitha leket o Lulusha 600 miljon euro

 4. Të ishte thjeshtë verbëri mëndje, kjo akuzë e këtij marksistit qorr, ja nuk po ja vinim re se lavdi Zotit marksistë të kallëpit të Arlind Qorrit , mund të gjesh sot vetëm në Korenë e Veriut, por me këtë veprim, ky Qorri e nëse këtë mednje marksiste ke edhe minatori Dobrushi, po i bëjnë shërbimin më të keq çështjes së drejtë të minatorëve.
  Basha e ka përsëritur disa herë që nuk jep premtime në erë por zotohet të realizojë ato që thotë e është fakt se ka nënshkruar marëveshje me grupet e interesit.
  Po le të na e thotë ky ngatrestari i studentëve që ndikoi për dështimin e protestave të tyre :
  Po a ka minator dibran që të besojë se komunistë si Qorri do të mbrojnë interesat e tyre ?
  Këto marrëzira marksiste mund ti hanë vetëm soji i shqiptarëve të kllonuar si skllevër nga diktatura eneveriste po jo dibranët e veçanërisht minatorët që janë shfrytëzuar deri në kockë e kanë lënë edhe kockat në minierat e Bulqizës nga soji i komunistëve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu