• |
ide | kryesore

Rama merret sërish me mitingjet e opozitës: Nuk duam që për shkak të zgjedhjeve të humbasë jetën asnjë shqiptar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka komentuar grumbullimet e PD në kuadër të fushatës elektorale për zgjedhjet e 25 prillit duke thënë se shëndeti i njerëzve është mbi partitë.


Rama duke folur nga Cërriku tha se grumbullimet e tyre janë gjoja spontane, por thekson se nuk duhet të humbasë jetën asnjë shqiptar për shkak të zgjedhjeve.
Rama: Ne jemi në këtë rrugëtim drejt 25 prillit për të respektuar detyrimin e madh karshi popullit për tu ballafaquar me popullin dhe për t’iu nënshtruar gjykimit të tij. Nga ana tjetër, mbi partitë, mbi interesin e çdonjërit prej nesh është shëndeti i njerëzve, i popullit, i çdokujt që kërcënohet nga armiku i padukshëm për shkak të moshës, për shkak të sëmundjeve kronike, për shkak të të ndodhurit në një mjedis ku mund të infektohesh. Ne e kemi të pamundur që ta harrojmë se shëndeti është mbi të gjitha dhe ta ndajmë luftën që kemi nisur prej më shumë se një viti me këtë armik të padukshëm nga detyrimi për ta vënë qëllimin e kësaj lufte mbi çdo qëllim.
Për këtë arsye i shohim me keqardhje e frikë ato grumbullime me bori, makina, flamuj, me dy gishta gjoja spontane se kemi parë çfarë ka ndodhur në vendet fqinje për shkak të fushatave. Ne nuk duam që asnjë shqiptar të humbasë jetën për shkak të zgjedhjeve. Ne duam ta respektojmë deri në fund detyrimin për të shkuar deri në ditën e gjykimit të popullit me votë pasi i kemi thënë gjitha ç’kemi pasur, por nga ana tjetër duam të fitojmë betejën me armikun e padukshëm.


13 Comments

 1. Ti e do voten:

  1. Per te vazhduar KONCESIONET e tua qe mbajne ere MUT,

  2. Te mbash Rrugen e Kombit ne perdorim privat, me tra, ku ne mes te sites, udhetaret grabiten nga Kompania Private, te ciles I dhurove Rrugen, QYL

  3. Ta mbash Shqiperine jashe Komuniteti Europian.

  Nuk ke lene gje pa bere, se vjedhuri kete vend.

  Kerkon voten perseri???

 2. Nje qeveri nuk bene fushate negativiste por kerkon mandat ne baze te asaj qe ka prodhuar dhe ka realizuar ne keto mandate , ndersa ti o i gjati ine merresh vetem me opoziten duke bullizuar dhe duke bere fushate negativiste . E fitove nje here me tepsi , kusi , tenxhere , sahane e sahanlepirje , prape keshtu do vazhdosh ?
  A ka moral dhe mendere qe ta mbaje kete qe bene ti ? O i gjati ine , a ke nder mend te thuash diçka nga vetja ?
  A nuk na thua se ç’bere keto tete vjete perveç gjobave ,taksave dhe vjedhes galopante ?
  Largimi yt o i gjati ine eshte domosdoshmeri kombetare por kurrsesi zgjidhja perfundimtare .
  Zgjidhja perfundimtare eshte kur ndryshimet zgjedhore dhe kushtetuese tja heqin forcen partive dhe liderave te tyre dhe tja rikthejne perseri forcen e vertet sovranit popull .

 3. Shikojeni kemishen qe ka veshur Edi Rama, tani dhe ne pamje po iu ngjan diktatoreve.
  Po vishet me kemisha modele ushtarake si lideret e Venezeules, Kores se Veriut, etj.
  Edhe kjo i kishte mbetur per t’a plotesuar rilindjen 8 vjecare.

 4. Skandal në këtë rast do të ishte përgjimi, influencimi, klientelizmi, apo ndikimi i njerëzve nga forcat politike.

  Skandal do të ishte kontrabandimi i zgjedhësve në listat e votuesve për interesa të momentit. Siç ka ndodhur për shembull në vitin 2011 në Tiranë, kur në kryeqytet u sollën vetëm për të fituar Lulzim Basha, zgjedhës nga i gjithë vendi. Skandal do të ishte nëse do të përdoreshin fonde të panjohura për të paguar bileta avionic, për zgjedhës që u kërkohej të votohej për Lulzim Bashën siç ndodhi në 2011-n në Tiranë.

  Por le të vijmë tek ajo që mediat e opozitës e cilësojnë si “shkelje e të dhënave personale”.

  Materiali i botuar sipas të gjitha gjasave, është një database i vjetër i PS-së së Nanos, pasi aty edhe analistë që sot përkrahin PD-në haptas figurojnë si mbështetës së Partisë Socialiste.

  1. Ah ca mjerani je mor te shkerdhefsha robt. Ty duhet te japin bar te thate se aq kar je saqe nuk meriotn as te njomin, jo me sufllaqen.

 5. Dmth kur haxhiqamilsat e shqupit mblidhen si kafshe, pa maska, pa distance etj etj, ky nuk eshte problem.
  Fajin e ka Rama qe i trego me gisht.

  Jane po te njejtet kafshe qe fillojne e bertasin per numrin e vdekjeve dhe sesi qeveria nuk po manaxhon situaten.

  Jane po te njejtet kafshe qe fillojne e hapin spekullime per vaksinat.

  nejse….

  1. Pash zotin, vertet kujton se Edit i rruhet kari per njerez? Te ishte aq i ndjeshem per kete pune nuk i bente te pinin uje nga shishja qe piu vete Milva Kareikonomin dhe ate Artur Bushin e Krujes.

   Edit nuk i rruhet as per ty o sufllaqe qe rri duke i bo fresk non-stop jo me per te tjeret.

   “Kafshet” qe i etiketon ti, kane me shume dinjitet e respekt per veten se cke ti o “njeri” bythqim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu