• |
ide | kryesore

Tre kushërinj grabisin një pikë karburanti, arrestohen dy prej tyre

Arkiva

Një pikë karburanti ka rënë pre e grabitjes në Fushë-Krujë. Policia sqaron se ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit, tek Ura e Gjolës, ku persona të maskuar dyshohet se nën kërcënimin e një arme zjarri kanë marrë një sasi vlere monetare.


Për ngjarjen policia arrestoi dy persona, ndërsa një tjetër u shpall në kërkim. Tre të rinjtë ishin kushërinj me njëri tjetrin.


“Bazuar mbi provat e siguruara, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, bënë të mundur finalizimin me sukses të operacionit policor “Gjola”, në kuadër të të cilit u arrestuan në flagrancë shtetasit: S. Ç., 30 vjeç, banues në Nikël, Krujë, Z. Ç., 17 vjeç, banues në fshatin Verjon, Krujë, si dhe u bë shpallja në kërkim e shtetasit A. Ç., 17 vjeç, banues në Fshatin Verjon, Krujë (kushërinj me njëri-tjetrin)”, njofton policia.

Gjatë operacionit, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pushkë, automjetin dhe veshjet e përdorura nga këta shtetas në momentin e ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprat penale “Vjedhja me armë” kryer në bashkëpunim dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu