• |
ide | kryesore

Arrestohet vrasësi nga Fieri i shpallur në kërkim ndërkombëtar

Arkiva

Policia e Fierit ka finalizuar një operacion për kapjen e një shtetasi të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Gjatë aksionit, është kapur dhe arrestuar, me qëllim ekstradimi drejt Italisë, një shtetas në kërkim ndërkombëtar, i dënuar me 16 vite burg, për veprën penale “Vrasje me dashje”.


Njoftimi i policisë:

Nga Sektori për Hetimin e Krimeve të Rënda në DVP Fier, në bashkëpunim me Interpol Tirana, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar, u bë i mundur lokalizimi, kapja dhe arrestimi i përkohshëm, me qëllim ekstradimin drejt Italisë, i shtetasit Edmond Braka, 43 vjeç, banues në Fier.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Genovas, Itali e ka dënuar me 16 vite burgim, për veprën penale “Vrasje me dashje”.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu