• |
ide | kryesore

Rama: Pas asaj që ndodhi në Elbasan, jam më shumë se kurrë krenarë për patronazhistët

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka komentuar ngjarjen e rëndë të ndodhur ditën e djeshme në Elbasan ku ndërroi jetën Pjerin Xhuvani duke thënë se treguan se kanë një grup të armatosur. Në fjalën e tij nga fushata përmbyllëse në Tiranë, Rama tha se kushdo duhet t’i vërë gishtin kokës për të bërë diferencën mes atyre dhe PS.


Edi Rama: Pas gjithë asaj që ndodhi dje në Elbasan, jam më shumë se kurrë krenarë për ju. Ata bëjnë çmos që t’ju lëndojnë, që t’ju dekurajojnë, madje që t’ju poshtërojnë dhe ka Zot sepse ata që i bënë të gjitha ato kundër jush dolën zhveshur, por jo si unë zhveshur se ashtu s’dalin dot.


Por dolën zhveshur në të gjithë përmasën e karakterit të tyre kur pa pasur asnjë pikë turpi pasi e gjithë Shqipëria u trondit nga humbja e një jete, morën përsipër tu thonë shqiptarëve se ata e kanë një grup të armatosur, të shpërndarë kudo, ata e kanë dhe unë besoj që sot kush ende nuk e ka kuptuar diferencën e madhe mes jush dhe atyre mes nesh dhe të gjithë atyre duhet t’i vërë gishtin kokës fort për fëmijët e tij.

Të lësh pas edhe viktima do të thotë që janë njerëz vetëm kur janë brenda autokolonës tënde dhe jashtë saj nuk kanë më vlerë. Ky episod kaq tragjik duhet të bëjë shqiptarët që të zgjohen e të kujtojnë se cfarë i kanë bërë Shqipërisë prej 30 vjetësh.

14 Comments

 1. Sepse komunistet jane te paret ne sakrifica dhe te fundit ne pretendime!
  Kete na meson shoku Enver!

  Tani, pas shoqes Luljeta, s’te ngelet vecse te pohosh ate qe e dine te gjithe- qe je krenar per shokun Enve

 2. Ik or te qifsha robt me gjithe patronazhista. O njeri qe se ke piken e respektit per shtetin dhe as friken ndaj ligjit, ata patronazishte dhe ti qe i ke dhene te drejten te kene akses te PALIGJSHEM ne numrin e identifikimit duhet te ishit me pranga ne duar.

  Uroj qe te thyesh qafen me 25 prill 2021 dhe ju qifsha robt Lul Bahesh dhe drejtesise qe pas kesaj dite nuk ju cojne ne banken e te akuzuarve.

 3. Pra ky eshte krenar per patronazhistin Kelmend Xhaferri dhe pret qe opozita te distancohet nga ushtaraku i dekoruar qe i beri sherbimin e fundit kombit Arber Papleka. Eshte bizarre ta pranosh kete publikisht. Faleminderit Bushatit qe mbreme pranoi te distancohet vetem nga ushtria e zeze e vjedhjes, blerjes se votave dhe poshterimit te qytetareve me sekuestrimin e kartave. Policia t’i ktheje kartat njerezve se i duan per te votuar, per te shkuar ne banke, per te terheq pensionin, shkurt per te jetuar si njerez normale, me dinjitet e indentitet ne qytetin dhe vendin e tyre. Perndryshe mos ju vi keq kur themi qe keta monstra meritojne aq plumba sa karta sekuestrojne dhe vota blejne.

 4. O shokë kriminelucër të Elbasanit dhe të gjithë Shqipërisë, mos e dëgjoni çfarë thotë se qindra e mijëra Arbër Papleka heronj janë gati tju qërrojnë si krimba.

 5. Qytetaret e Elbasanit do ndjehen cik me te liruar se e moren mesimin dhe kriminelat qe se rrujne per shtetin e as per qytetaret qe i shpon dhe ata plumbi.

  Po te ishte ne burg ai per grushtat qe ju dhe qytetareve te Elbasanit me 14 Mars, do ishte gjalle sot dhe ai tjetri sdo ishte i plagosur dhe ne kerkim.

  Kshu qe kur ska shtet, ose kur ka shtet per fakirat por jo per gangsterrat, mos u cudisni qe te ndodhin keto.

 6. Tri dite e tri nete duhet te rrini pa gjume u thote i gjati ine patronazhisteve . Perveçse u demaskuan dhe ndjehen te zene ngusht , ky idiot me duket sikur kerkon ti degjeneroje akoma edhe me shume .
  Nuk e di ju po une e gjeta dhe e takova patronazhistin tim , gjithashtu gjeta edhe shume emra te tjere qe nuk imagjinoja se mund ta turperonin veten deri ne kete pike . Kam takuar shume prej tyre , nje pjese e mire e tyre , jane ne nje gjendje pothuajse depresive . Gjeta edhe patronazhistin tim , ishte nje rrugice me larg baneses time . Nuk kisha pare njeri te zene aq ngusht sa ai . Perlotej dhe nuk i ngrinte syte por vetem kerkonte falje dhe thoshte me kane mashtruar …me kane mashtruar . Te kam fale i thashe por me nje kusht , diten e votimit voto ke te duash perveç atyre qe te detyruan te degjeneroje deri ne humbje te nderit dhe te cipes . Atje tek kutia duhet ta deklarosh voten kunder sektit mavi , jo per mua por per te pastruar shpirtin tend dhe te jeshe ne paqe me vetveten i thashe . Te njejten gje ju them te gjithe atyre socialisteve te ndershem qe me hir apo me pahir . me apo pa dashje , me apo pa dijenine tuaj ju detyruan te ktheheshin ne “spiune” te vellezerve tuaj per xhepat e nje grushti maskarenjsh me ne krye kryeqelbesiren rama . Edhe tani ai perseri kerkon tju degjeneroj akoma edhe me shume duke ju udhezuar te rrini me dite me me net zgjuar per te spiunuar vellain dhe per ti fryre menderen kryehorrit mavi . Vellezer, nese doni te pastroni veten dhe shpirtin tuaj , kthejini kusurin te dielen ne 25 prill duke deklaruar voten kunder ketij sekti qe ju baltosi dhe qe po kerkon perseri tju baltos . Mos u beni kurre vegla qorre te partive qe qellim te vetem kane majmjen e xhepave te tyre dhe varferimin tuaj . Votoni me zemer , votoni me tru por kurre mos e shisni voten . Kush shet voten ka shitur nderin dhe kush shet nderin nuk meriton asgje me shume sesa peshtymen dhe perçmimin .

 7. Ky ka shku me kohe per lesh,kjo dihet, po se edhe i ngordhur qe asht ka akoma pordhe!!??
  K’te duhet t’a studjojne shkencetaret.Ky asht akzemplar i vetem n’rruzull.
  N’psikiatri kur te shkoje do t’ja gjejne edhe diagnozen shtese,shoqeruese te psikopatise.

 8. Për te kerkuar falje dhe per te bere punë të mira nuk është kurrë vonë . Shpresoj qe partonazhistet te ndergjegjesohen dhe tja heqin kete njolle te ndyre vetes . Bravo

 9. Babai firmosi ne vitin 1988 varjen e poetit Havzi Nela sepse nuk shkroi poezi per partine, kurse i biri

  don te firmose varjen ne litarin e Partise Socialiste te lirise tone, te lirise tone te ndergjegjes , lirise

  lirine tone te mendimit, lirine tone te votes te pakushtezuar e te pa patronazhuar nga spiunet e partise

  Socialiste.

 10. Krenaria e Edit per patronazhistet eshte si krenaria e Hitlerit me SS e tij, Krenaria e Mosulonit per Fashistet e tij e krenaria Enverit per sigurimsat e e tij. Njerez ky do lidhur!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu