• |
ide | kryesore

Tiranë, aksident te “Vasil Shanto”, dy të plagosur

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një aksident automobilistik ka ndodhur këtë mbrëmje në afërsi të shkollës “Vasil Shanto” në Tiranë.


Sipas policisë, një drejtuese mjeti ka dalë nga rruga e ka përfunduar në korsinë e stacionit të autobusit, ku ka lënduar dy këmbësorë.


Këmbësorët janë dërguar në spital, e janë jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 15.05.2021, rreth orës 20:55, në Vasil Shanto, mjeti me drejtuese shtetasen F. Z., 47 vjeçe, ka dalë nga rruga duke përfunduar në një stacion autobuzi. Si pasojë ka aksidentuar dy këmbësore të cilat u dërguan në spital, për të marrë ndihmë mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu