• |
ide | kryesore

Basha: Rama e ka kthyer selinë rozë në një stallë lopësh

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Për Lulzim Bashën, Edi Rama e ka shndërruar selinë rozë në një stallë lopësh.

“Ai e ka kthyer partinë e tij në një stallë lopësh. Ne bëjmë garë, ne bëjmë debat, ne bëjmë konkurrencë, ne vendosim një anëtarë një votë, dhe ky është një avantazh i padiskutueshëm. Po brenda këtij avantazhi ka dhe një risk për të cilin jam shprehur dhe dua ta përsëris, në kushtet kur me gjithë masakrën zgjedhore ka përballë një Parti Demokratike më të fortë, më të madhe sesa ç’u fut në betejën e 25 prillit, hileja e dytë që do të përdor është përpjekja për të na e kthyer këtë proces por ndoshta dhe proceset e tjera, në një mekanizëm përçarjeje.” – u shpreh Basha nga takimi në njësinë nr.11 në Tiranë për zgjedhjet për kryetarin e PD-së.


Kreu i PD-së në detyrë u shpreh se rezultati i 25 prillit nuk do të njihet dhe se bashkëpunimi me Edi Ramën është jashtë çdo mundësie. ©LAPSI.AL 

8 Comments

 1. Shume mire, ai e ka kthyer ne lopesh ti e ke kthyer ne gomeresh. Te me ndjejne kafshet e mira qe po i perdor emrin gabimisht.

  C’fare muhabeti …

 2. O Lulush a nuk e dije ti se me Kodin e ri Zgjedhor dhe Reformen Territoriale qe e bente zonen e Lali Sdromsit te shkonte deri ne fshatrat e Kavajes do humbje matematikisht. Perse dergove Sorrosianin tjeter Bylykbashin te ulej ne nje tryeze me Gjiknur termetin te cunave problematik qe te doli edhe ne pergjimet e 2017. Lulush merri edhe ata Sorrosianet e tjere qe ke ne PD dhe zhduku se ke kohe qe po ben lojen e Rames. Mire keta qe bejne lojen e njeri tjetrit po LSI si e hengri keshtu ata e mbajne veten edhe si pidha some, nuk kishte ne parti ndojne matematicient te bente pak llogari. Si qenka kjo pune 107 mije mandate 4 deputet kurse Toma me 35 mije nxori 3 deputet, sikur nuk shkon ky muhabet. Qenkeni dhe hajdut dhe budallenj.

 3. Ne mitingjet e fundit po perserit si papagall nje fraze debile qe as femijet e vegjel nuk i terheq.

  “””” FAKTI QE RAMA NUK PO FESTON FITOREN TREGON QE ESHTE BERE MASAKER ELEKTORALE “”””
  Bravo Lulush.. llogjike e nje femije 12 vjec.
  Si gaboi Sala dhe vuri kete bole ne krye te PDs ? Ky rrezaton nje kilomenter larg mediokritet, injorance dhe mungese shtylle kurizore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.