• |
ide | kryesore

Operacioni i IKMT në bregdet/ Prishen 10 objekte në Velipojë, 18 në Ksamil

-Instant, Lajme, Të fundit

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit vijon me operacionin për pastrimin e bregdetit nga objektet e paligjshme. Operacioni që filluar që të hënën ka përfshirë zonat e Ksamilit dhe Velipojës, për të vijuar më pas në zonat e tjera.


Në Velipojë, janë prishur 10 objekte të paligjshme, ndërkohë që po punohet intensivisht me mjetet e IKMT dhe ushtrisë për pastrimin e inerteve. Në Ksamil janë prishur 18 objekte pa leje si dhe po bëhet largimi i inerteve.


3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu