• |
ide | kryesore

Merr flakë ‘Benzi’ në rrugën Korçë-Pogradec

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një automjet është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në aksin rrugon Korçë-Pogradec, pranë fshatit Pirg. Sipas informacioneve të para dyshohet se shkak të jetë bërë një shkëndije elektrike që ‘shkrumboi’ benzin, në ecje e sipër.


“Më datë 29.07.2021, rreth orës 19:50, jemi njoftuar se në aksin rrugor Korçë-Pogradec, pranë fshatit Pirg, ka rënë zjarr në mjetin tip “Benz”, me drejtues shtetasin R. O., banues në Tiranë, i cili ka qenë në ecje e sipër”, njofton policia.


Fatmirësisht, nuk raportohet për të lënduar. Grupi hetimor mbërriti menjëherë në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu