• |
ide | kryesore

Kryeministri i Malit te Zi: Ishte e panevojshme rezoluta për Srebrenicën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri i Malit të Zi, Zdravko Krivokapiç, ka deklaruar se mendimi i tij për rezolutën e miratuar për Srebrenicën ishte e panevojshme është i njëjtë.


Pasi një video u publikua në llogarinë e Krivokapiçit në një video të publikuar në rrjetin social Instagram ka pretenduar se manjatët e DPS kishin shkatërruar Malin e Zi më shumë se të gjithë tajfunët në botë, pasoi një koment në të cilin mori mbështetje, por një qortim se nuk ishte para rezolutës së votimit për Srebrenicën, tha ai ishte kundër tij.


Krivokapiç së shpejti iu përgjigj atij kundërshtimi. “Të nderuar, unë fola para se të votohej rezoluta për Srebrenicën, duke thënë se rezoluta ishte e panevojshme”, shkruan Krivokapiç.

Sipas tij, Mali i Zi tashmë ka miratuar një deklaratë mbi ngjarjet në Srebrenicë.

“Unë ende kam të njëjtin qëndrim. As unë dhe as qeveria ime nuk mund të ndikojmë në miratimin e asaj rezolute, sepse siç e dini, ne nuk kemi deputetë në Parlamentin e Malit të Zi, ku u votua”, shkruan ndër të tjera ai.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu