• |
ide | kryesore

Vdes në moshën 84 vjeçare ish-Sekretari i parë i Shtetit me ngjyrë Colin Powell

-Instant, Lajme, Planet

Ish-Sekretari i Shtetit Colin Powell ka vdekur këtë të hënë në moshën 84 vjeç për shkak të komplikimeve nga COVID-19. Powell ndërroi jetë pas infektimit nga virusi SarsCov-2 edhe pasi ishte vaksinuar dhe po merrte trajtim në Qendrën Mjekësore Kombëtare Walter Reed.


Powell u bë sekretari i parë i Shtetit me ngjyrë që punonte nën administratën e presidentit George W. Bush. Ai gjithashtu ka qenë këshilltari i parë me ngjyre i Sigurisë Kombëtare nën administrimin e Presidentit Ronald Reagan.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu