• |
ide | kryesore

Vizita në Egjipt, Rama flet për linjë avionësh drejtpërdrejtë nga Kairo në Tiranë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nga Kairo i Egjiptit, kryeministri Edi Rama gjatë një konferencë të përbashkët me homologun e tij egjiptian Moustafa Madbouly, tha se do të vendoset linjë ajrore të drejtpërdrejtë Kairo-Tiranë.


Rama theksoi se do të ndihmohen shumë shqiptarët që të bëjnë pushime në Egjipt dhe se avionët nuk do të jenë kurrë bosh.


Sipas tij, të dyja vendet kanë shumë gjëra për tu treguar njerëzve të tyre respektive dhe se duhet parë nga e ardhmja.

Rama: Marr me vete premtimin për të vendosur linjën e drejtpërdrejtë Kairo-Tiranë. Nga pala jonë avionët nuk do të jenë kurrë bosh. Do të ndihmojë shumë shqiptarë që duan të bëjnë pushimet këtu. Dua t’ju falenderoj dhe dua ta përmbyll me dëshirën që ajo çka është tipari më i çmuar i Egjiptit, kultura juaj do të jetë bazë për bashkëpunimin tonë në fushën kulturore. Besojmë që kemi çka t’ju tregojmë juve. Por ju keni shumë gjëra për t’u treguar njerëzve tonë. Le të shohim nga e ardhmja. Ka pasur një arsye që historia na ka lidhur fort.

Në fjalën e tij, Rama shtoi se Egjipti i ka mirëpritur emigrantët shqiptarë në të njëjtën mënyrë siç ka pritur edhe emigrantë nga shtete të tjera.

8 Comments

  1. Mashtrimi i radhes qe daton qe nga Fatos Nano i viteve 2000…. fatkeqesisht per shqiptaret, te cilet privohen te udhetojne direkt per ne Egjipt, vend me te cilin kemi jo vetem marredhenie turizmi!

  2. Bej palle ariu e mos e rruj hic. I ke ardh fiks sipas festes ketij mileti, me te vjedhur, me kurva, me art, me injorance, me loqe qe sbehesh me, me te tera. Je fytyra me tipike e shqiptareve, nje bythe me lesh ke vrima.

  3. Qr ky na felliqi fare si popull, dhe te jevgjit e Egjiptit po kerkon borxh shuma te medha parash ne emer te ketij populli koqe!

  4. Jepi, perdore diplomacine shteterore per t’isiguruar kliente aeroportit te Qetit. Perfundove agjent marketingu i Kastrati oil.

  5. O cope kari qe je kryeminister, Shqiptaret ne Egjipt ishin sundues, dinasti dhe kaste sunduese dhe Shqiptaret qe shkuan me vone ne Egjipt mirepriteshin nga kjo kaste sunduese Shqiptaresh dhe jo nga arabet dhe negroidet e Egjiptit.

    Sa per ate cka ka per te treguar me shume Egjipti, ata qe ndertuan piramidat kane gati 0 lidhje me kete arabo negroidet e Egjiptit te sotshem.

  6. Shkoi jevgu diktatoruc te takoj diktatorin Sisi, i ka ngelur qe te ekzekutoj nja 6-7 mije shqiptare, ne Sheshin “Skenderbej”, sic beri si homologu i tij, ne sheshin “Tahrih”, ku brenda 1 nate vrau 7500 civile qe demostronin kunder diktatorit dhe diktatures, sigurisht me lejen dhe hyqmin e USA, “he is a son of bicht but is ous son of bitch”, rrofte “dem(agog)okracia, ala Al Cappone”, USA fanar ndricues ne Bote.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu