• |
ide | kryesore

Kupa e Gjermanisë: Borussia M’gladbach shpartallon 5-0 Bayern Mynih

-Instant, SportAventura e Bayern Munich në Kupën e Gjermanisë përfundon tashmë në fazën e 1/16, i eliminuar në Borussia-Park nga Borussia Monchengladbach, me një rezultat tronditës 5-0. Kone (2′) dhe Bensebaini (15′ dhe 21′) e mbyllin historinë që në pjesën e parë. Dygolëshi i Embolos (51 ‘dhe 58’) likuidoi praktikisht rezultatin. DFB-Pokal i “mallkuar” për bavarezët në dy edicionet e fundit: vitin e kaluar u nxorrën jashtë nga Holstein Kiel, gjithmonë në fazën e 1/16. Këto janë rezultatet e tjera.

DFB Cup Germany
Bayer Leverkusen 1-2 Karlsruher SC
Bochum 2-2 Augsburg
Dynamo Dresden 2-3 St. Pauli (pksh)
Waldhof Mannheim 1-3 Union Berlin (pksh)
Borussia Moenchengladbach 5-0 Bayern Munich
Hannover 96 3-0 Fortuna Dusseldorf
Jahn Regensburg 2-2 Hansa Rostock
VfB Stuttgart 0-2 FC CologneLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *