• |
ide | kryesore

Së shpejti një ekspozitë për Tupac Shakur

-Instant, Paparazzi, SliderMediat e huaja kanë raportuar se do të hapet së shpejti një ekspozitë për reperin e ndjerë Tupac Shakur.

Ekspozita e titulluar “Wake Me When I’mFree”  do të hapet me 21 janar , 25 vjet pas vdekjes reperit dhe do të zhvillohet në Los Angeles. “Është një privilegj të jesh pjesë e një projekti të tillë monumental dhe të ndërtosh një përvojë që nderon një njeri kaq produktiv, nuk mund të përmblidhet me fjalë. Ne donim të krijonim një përvojë të paharrueshme që do t’ju frymëzojë për të qenë më të mirë, duke kuptuar se ai ishte një shpirt i vërtetë revolucionar.”, u shpreh drejtori kreativ Jeremy Hodges.I njohur për këngët  “Dear Mama”, “I Get Around”, “Keep Ya Head Up” Shakur vdiq më 13 shtator 1996, gjashtë ditë pasi u qëllua me armë zjarri në Las Vegas.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *