• |
ide | kryesore

Sali Berisha niset drejt Prokurorisë: Basha është vegël e qeverisë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur para se ai të shkojë sot në Prokurori për të dëshmuar në lidhje me protestën e zhvilluar para selisë së PD në 8 janar. Për gazetarët ai u shpreh se është thirrur nga Rama, pasi ai ka urdhëruar.

Berisha deklaroi se do të japë informacione të hollësishme sapo të dalë nga prokuroria.


“Ju ftoj se sapo të dal nga dera e Prokurorisë do tju informoj ju hollësisht. Basha është një vegël i qeverisë, aty thirrem nga Rama unë jo nga Basha. Unë mendoj se duhet tu kërkonte të falur dhe të ndëshkonte policinë, kishte ndaluar njerëz të pafajshëm.” 

10 Comments

 1. Duhet futur ne diksionarin e akademise se skender ko-doshit.
  Kur ne afrike duan te trembin femijet….
  I thone erdhi njeriu i bardhe e te gelltit
  Te ne na kane thene “vjen gogoli. ”
  Tani duhet thene se po vjen kimete monstra!
  Nuk mund te gjendet nje kriese me e shpifur dhe e urryer se kjo baxhello.

 2. Po ne 97 ishte i sigurte se kishte ne prokurori dhe gjykate 6 mujorshet e vet, tani nuk i kontrollon sic deshiron ai dhe prallis pralla te degjuara mijra here. Megjithate une jam skeptik edhe te drejtesia e Edi Rames, jo se Rama e don Berishen por Ramen e tremb per vdekje precedenti i denimit te ish kryeministrit se i vjen rradha atij shume shpejt.

  1. Ndërsa shumë njerëz ishin mosbesues kundrejt madhështisë së godinës dhe qëndrueshmërisë së saj kundrejt “tërmeteve”, dhe jo pak të tjerë e urrenin ndërtesën pasi kundërshtimi ndaj projektit të saj i kishte dërguar në burg apo internime, djaloshi malësor dhe mjek i sapodiplomuar ndihej fort i vlerësuar dhe i besuar që po i jepej mundësia të ndihmonte në lartësimin e ndërtesës në fjalë, duke u bërë anëtar i grupit projektues të quajtur PPSH.Me mire i varur nga qeveria se i varur nga rusia e serbia o pusht serb

 3. faleminderi shba per VETING-UN. KURRE NUK DO ISHTE THIRRUR BERISHA NE PROKURRI PO TE MOS ISHTE VETING-U. EDHE RAMA MOS TE KUJTOJE SE DO I SHPETJE VETING-UT, SHENJAT U PANE SE PO MOS TE KISHTE FILLUAR PUNE VETING-U KURRE NUK DOTE ISHTE ARRESTUAR AS MINISTRII EDI RAMES , LEFTER KOKA. PRA MOS E TEPRONI DUKE BERE TIFOZIN PER KETE APO ATE POLITIAN TE KORRUPTUATR DHE AS AVOKATINE E NON NGRATES SE BERISHES. AMERIKA NUK MBRON KORRUSIONINE ASKUJT,PRISNI SE RADHENE KANE EDHE TE TJERET PAVARESISHT SE JANE TE PD APO TE PS E TE LSI. DO HARROHET BERISHA KUR TI PLASE ZULLUMI EDI RAMES

  1. Falenderoje edhe nje here per vetingun se po pate ndonje gjyq, trashegimi femijeve do iu lesh padine ne gjykate.

 4. Po ca Qeverise, Vegel Sorrosiste.

  E kam ndjere qe para 15 vjetesh qe eshte i tille.

  Ti si nuk e dije?

  Apo beje gjoja sikur se dije per Pazare, Biznes dhe Sorros?

  Ne ate mut vendi vetem pazari xhepit dhe interesit bo hajer. Te tjerat f*** ed up!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu