• |
ide | kryesore

Kroacia u jep nënshtetësinë dy kosovarëve që luftuan për çlirimin e saj

-Instant, Arkiva, Lajme

Arif Krasniqi dhe Shemsedin Morina kanë marrë shtetësinë kroate, si shenjë respekti për kontributin e tyre si ushtarë në luftën e fundit në Kroaci. Kjo gjë u realizua sot në Ambasadën e Kroacisë në Kosovë, njofton Klan Kosova. Në këtë ngjarje mori pejsë edhe ambasadorja e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barisic.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu