• |
ide | kryesore

Berisha: Kemi një narko-kryeministër miliarder, paratë i vijnë me kontejner nga trafiqet e drogës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha duke folur gjatë takimit madhështor me qytetarët shkodranë, ka hedhur akuza të rënda nga Edi Ramës.

Gjatë fjalës së tij, Berisha deklaroi se Rama është bërë miliarder me paratë e korrupsionit, por edhe të drogës, para që futen në Shqipëri me kontenier.


‘Së fundmi ai vendosi në kontroll të plotë ish-kreun e opozitës. Ne jemi para një situate të cilën vetëm revolucioni, guximi, vendosmëria juaj do ti japë përgjigjen më të merituar.

Shpesh herë kam deklaruar se ky revolucion është i njëjtë me atë të vitit 1991.

Rikujtoj si sot datën 29 mars të 1991, kisha një udhëtim elektoral Dibër-Burrel-Klos, e në Tiranë. Dëgjoja gjatë gjithë kohës lajmet, mbështetja ndërkombëtare për Ramiz Alisë është turp i historisë.

Radiot lëshonin deklarata për Gorbavoçin e Ballkanit, paçka se ai në janar kishte skuqur Bunën dhe kishte tërhequr rrugëve të rinjtë e Shkodrës.

Por asgjë nuk na pengoi ne në revolucionin tonë, në 22 mars të arrinim fitoren plebishitare për të vendosur në Shqipëri demokracinë.

Sot kemi një narko kryeministër që kontrollon çdo gjë, disponon miliarda euro të vjedhura në tendera, që vijnë me kontejner nga trafiqet e drogës. Sot kemi një narko-kryeministër që në një vit ka arrestuar 37 mijë shqiptarë, për çështje që nuk arrestohen në asnjë vend të Europës, por kërkon të ndjellë frikë e terror.

Sot kemi një narko kryeministër që largon të rinjtë që të mos mbushen rrugët kundër tij.

Sot kemi një narko kryeministër kundër Kosovës. Kemi një narko kryeministër i cili në 7 muaj me avionin e tij privat shpenzon 2.2 mln euro udhëtime vetëm për vanitetin e tij’, tha gjatë fjalës së tij, Sali Berisha.

8 Comments

 1. Rast unikal ne shqiperi. 3-4 persona me suport teresisht qeveritar kane marre komplet shqiperine dhe kane bllokuar cdo investitor te huaj te futet ne shqiperi.

  1. Ti je infektuar nga virus Berisha-21 dhe nuk ka vaksine qe te shpetoj. Pa na thuaj pak emrat e 3-4 personave dhe faktet qe ata kane aq fuqi sa te pengojne investimet e huaja. Investimet e huaja i pengojne Saliu dhe fanatiket idiote qe i shkojne nga pas qe ushtrojne llune dhe shkaktojne trazira dhe shpifin gjithe diten e cdo dite duke krijuar pershypje negative tek investitoret e huaj. Nese je ne moshe madhore duhet te mbash pergjegjesi per ato qe thua

 2. Nuk duhet te vene faj o kriminel, halli jote duhet te jete shume i madh, qe te ka nxjer te telendisesh ne kete moshe. Deri ne fryme e fundit keshtu do degjenerohesh, te kane zene hakat e viktimave qe ke vrar dhe atyre qe nuk kane as nje varr ku tu prehet shpirti( si remzi hoxha), te njetin fat do kesh edhe ti, nuk ka per te gjetur paqe shpirti as ne boten tjeter.

 3. Kemi një narko-kryeministër miliarder, paratë i vijnë me kontejner nga trafiqet e drogës

  Atehere ? Mendon se e hedh me fjale nje narkoshtet?
  Revolucioni e ndan shapin nga sheqeri . Ketyre vetem dhuna ju bene fajde .

 4. O Berish deri tani ty te ka dal nami per hajdut boterisht . Jo se sjan dhe keta te tjeret , po si thot populli : me mir syri se nami shoku sekretar.

 5. 78 vjec Berisha I plagosur nga vehtevetja dhe tahmaqarrlleku na flet per revolucionin e rrugaceve dhe krimineleve.

 6. JU KA VENE RAMAZANI NE RRESHT DHE NUK LINI NJE SHKRIM PA E KOMENTUAR .DUHE TE JENI NE HALL TE MADH.JU SHOFTE FARA KOMUNISTE TE QELBUR. PTU HARRAMSEZE NJEREZ PA SHTYLLE KURRIZORE.DUKE FILLUAR TE KY RRACA E KEQE MAVI ME PSEUDONIMIN I ..PA EMER DHE ISHALLA TU HARROFTE EMRI BYTHQIRE MAVIE BASHKE ME EMRAT E TJERE QE VE RRUGES

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu