• |
ide | kryesore

Ambasada e SHBA në Ukrainë thirrje amerikanëve: Largohuni, gjendja mund të përkeqësohet në çdo kohë

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit

ALAmbasada amerikane në Ukrainë për shkak të tensioneve të rritura me Rusinë së fundi ka bërë apel të gjithë qytetarëve amerikanë që të largohen.

Autoritetet amerikane pak ditë më parë filluan që të largonin familjet e diplomatëve të tyre ndërsa këtë të mërkurë ato kanë kërkuar shtetasve të tyre që ndodhen në Ukrainë që të largohen, pasi situata e sigurisë në këtë vend është e paparashikueshme për shkak të veprimeve ruse.


Ndër të tjera në njoftimin e saj ambasada amerikane në Ukrainë thekson se “gjendja mund të përkeqësohet në çdo kohë”

1 Comment

 1. amerika dhe britania do e luftojne rusine deri ne ushtarin e fundit ukrainas thotë:

  E kjo skema e “luftes” deshtoi,
  gjermania me shoqe tha nuk ka dalje te rusise nga swifti se nuk kemi si paguajme gazin
  presidenti kroat that po pati lufte me rusine ne do i sjellim the gjithe ushtaret ne kroaci
  edhe ne fund qeveria e vete ukraines tha nuk ka sulm se u ngrit populli qe po vdes per buke e po ngrit nga te fothtet qe tua rrezoje qeverine cifuto-nazisteve.
  Prandaj jepini putinit ate qe u ka kerkuar edhe mos na cani ramen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu