• |
ide | kryesore

VIDEO+18/ Gazetari Met Veliu thotë fjalë turpi në transmetim LIVE

-Instant, Arkiva, Syri i Lapsit


Gazetari yll i Top Channel, Muhamed Veliu ka pushtuar sërish rrjetet sociale.

Këtë herë jo për ndonjë “scoop” tashmë kthyer në të zakonshëm prej tij, por për një gafë të bërë në transmetim LIVE në studion e lajmeve të televizionit ku ai punon.

Duke folur për eksperiencën e tij në Ukrainë, Meti deshi të zbulonte se në qytetin Kharkiv ishin shtuar shitjet e radiomarrëseve që njihen si “walkie-talkie”.

Por gazetari ka bërë një lëmsh fjalësh duke shqiptar “k*r” dhe “qih*n” në një orar të papërshtatshëm për fëmijët. ©LAPSI.al


10 Comments

 1. Ky moterqire burre eshte turpi gazetarise dhe turpi shqiptar. Muhamut Veliu duhet derguar ne afganistan. Dava baxhelle i pa lyre.

 2. Tre medemek “komente” që shajnë me fjalë të ndyra një gazetar se ka përdorur të tilla fjalë.
  Që ky lloj bulizmi primitiv e banal ka mbërthyer shoqërinë, mediat e politikën shqiptare, është një e vërtetë tepër shqetësuese, po a mund të “luftohet” ky fenomen, po me këtë gjuhë ?

  1. Kanali i ramutit skizofren eshte topi…
   Si 99%e kan-haleve dhe port-haleve.
   Cfare te duan thone dhe bejne bastardet e kuq.
   Keta i kane gati flamujt e stalin monstres…, sovjetikut.
   Qe po erdhi putinka keteje nga surrelistani…
   Te behen vasalet e muxhikut…
   Si ne kohen e xhxhi kurvit.

  2. kjo është dhe beteja e vërtetë e Berishës. Beteja e tij deri tani ka qenë fals. Deri më tani, ai përpiqej të fshihej pas “pantallonave të shkurtra” të Lulzim Bashës, për të sulmuar SHBA, për shkak të ndëshkimit të përjetshëm që ajo i ka bërë.

 3. Shpërthimi i gjuhës banale me fjalë të ndyra në ambjente publike deri në Kuvend, është shtuar veçanërisht këto vite të ardhjes në pushtet të Edvin Ramës.

 4. Thone per kete se ka spiunuar shqipetaret ne londer. Disa thone ka bere thjesht perkthyesin, ec e merre vesh si qendron e verteta.

 5. Ke presidentin e SHBA qe flet ndonjehere keq se ngaterrohet njeriu. Po ky lapsi ka kohe qe s’mprihet, e eshte bere dildo fare. Here Shkullaku here Bushati e mbajne me rradhe aty ku s’duhet, ne vend qe te shkruajne dicka qe ja vlen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *