• |
ide | kryesore

Top Channel si mortajë propagande në goditje të Albin Kurtit (video)

Arkiva, Të fundit
top albin

Mediat e regjimit janë vënë në garë se cila ti shërbejë më tepër shefit. Radhën sot e kishte Top Channel. Kamera e lajmeve të këtij kanali që pak kohë më parë Rama e akuzoi se ushtronte presion për përfitimë të paligjshme, ka shkuar sot në kufirin mes Kosovës dhe Shqipërisë. Aty ka gjetur disa maune që po prisnin në radhë prej disa orësh. Dhe kaq i është dashur për të arritur në konkluzionin se: “Hatërmbetja e Albin Kurtit ndaj Ramës po merr përmasa që askush nuk do t’i dëshironte”. Sipas TCH policia e Kosovës, e nxitur politikisht po bënte bllokadë në kufirin mes dy vendeve duke penguar lëvizjen e mallrave.


Lexo me tej:“Shantazhi”/ Si e paguan qeveria Top Channel-in 

Nëse lajmi i pritjes së kamionëve në kufi mund të qe i vërtetë dhe jo i sajuar, kronika e lajmeve nuk servirte asnjë fakt, asnjë citim, apo asnjë dëshmi se kjo po bëhej me urdhër nga lartë, sepse gjasme Kurtit i paska mbetur hatri nga kryenegociatori i Ballkanit. Dy ditë më parë Open Data kritikoi monopolizimin e audiencës televizive ne duar te pese familjeve (shiko videon poshte te Lapsi Videos). Ekranet shqiptare jane kthyer ne mjete propaganistike qe i sherbejne qellimeve te pronareve te tyre.

 

Për të parë më shume video bëni një like per faqen e re në Facebook Lapsi Videos17 Comments

 1. Top channel ka qenë përherë mortje, shpifje, kancer, televizion i financuar nga lekët e drogës dhe evazionit fiskal i kthyer në zërin e ri të popullit të monizmit i ripaketuar me karton perëndimor spekatkli , drita , show dhe muhamet veliun…. Por në.thelb funksioni ishte dhe mbete kontrolli i publikut tëpkë si zëri i popullit qëmoti

 2. Po ju te Lapsit duhet te kishit shkuar te kishit pyetur ne policine e Kosoves dhe te na thonit “te verteten”

 3. Ai nuk eshte top kanal(ship,se na shiptar jena) ai eshte TOP GJIRIZ MEDIATIK,Jo vetem kaq pi eshte edhe shume katunaresk e super katunaresk jane ato qe e njekin.

 4. Ca eshte nji muhamet veliu ??
  Edhe vet enver hoxha do ta kishte zili se me cfare pasioni komenton edhe kur dhjesin qeveritaret. Ka nji kufi dhe bythlepirja

  1. Çpret nga zonja vjollca nji karakurve bashke me drogaxhiun nga lapraka qe dolën nga hiçi dhe u gdhine miliardere, nga ish pabuksit nuk pritet gje

 5. Top Chenefi,me ish pronarin dhe pronaret e sotem jane me origjine nga ku asht Safuk Gjici.Pra nga Kukusi.
  Sahanlepires e zorraxhijne,qe fatkeqsisht u kriju me vizion nga Ai “Adoleshenti” qe u perplas me pemen bashke me te dashuren e tij,ka ndryshu kahje.Dikur i pavarur,sot amplifikator i qenverise ma te korruptuar te Europes.
  Jam i sigurte se nuk jane te gjithe Kuksianet si k’to monstra,por atje ka shume.
  Para disa muajsh i’u vrsulen(me te drejte)kryemutit Ramshkerdhata.Me pak presion nga ai(supershkerdhata),dhe..,u rane puplat.

  1. Po cfare lidhje ka emri i kuksianeve me kete muhabet o debil njeri?!!Aty rendesia e problemit eshte dicka tjeter madhore , kurse ti fillon ti ra rreth e rrotull pa pik interesi.Milet i pjerdhur nga trute qe nuk ka nje persketive per te ardhmen me njerez si puna jote.

 6. Pashë mbrëmë një video të Top Kanalit ku njfarë “Nesturi” i bënte avokatin marrëzive të Ramës.
  Dukej kjartazi se moderatorja i bindej komandës së tij.

  Nga mbiemri nuk më duket shqiptar por më kujton rumunët që nuk e njohin pamvarësinë e Kosovës.
  Do ti lutesha Lapsit të na skjarojë se çfarë roli luan ky antishqiptar në këtë televizion.

 7. Une e kam bojkotuar Top Kanalin prej 3 vjetesh.

  Stacion per te bere leke Vjollca e vajzat per ti luajtur ne kazino

 8. Ishte data 29 qershor i këtij viti kur “me qëllim të ruajtjes së sigurisë kombëtare, rajonale dhe globale, rendit kushtetues, stabilitetit si dhe mbrojtjes së interesave shtetërore”, Qeveria e Kosovës mori vendim për shpalljen e “Civilna Zastita” si organizatë terroriste, por vetëm pak ditë më pas anëtarëve të saj u dolën pagat nga Qeveria e Kosovës, njëjtë siç u dalin tash e sa vjet,po ti bushat qe ke 7 vjet qe ben propogant per nje burgaxhi,marksist,anarkist demagog si albini i kurtajve qe aksident politik qe u be kryeminister i kosoves pa qene pjese e kosoves cfare duhet te themi ne per ty o bushat qe nuk ke lene dege pa kapur

 9. TCH, po behet si GazetaTema. Perjashto Marin Memen, ndonje Manush (qe gjithsesi po ben shume gabim qe fton Milam Zezen aty), e ndonje tjeter ,shumica jane si kamikaze militante qorra, qe dmth per ti sherby dhe pastru marrezite qe ben qeveria, behen edhe me Vuciin, e me Open Ballkan. TCH arrin qe edhe nje gazetare si ajo(mbesa e Agollit) ta shnderroje nga nje gazetare qe ben emisone patriotike ne gazetare qe promovon Open Ballkan. Mos te flasim per njefare sidoremifa Gjoni(qe e nisen pridnerit per ta bo kengtare si duket, por iu be kamikaze militante) e shume te tjere. Na ishte dikur Top Chanel ku promovoheshin vlerat dhe patriotizmi, Sot promovhet pislleku, antikombtarizmi, antivlerat. Imagjino, 4 muaj i kushtojne nje emisioni degjenerues si Big Brother.Mos te flasim per Perputhen e KepTundusat. Po nqs promovojme intrigat, dallaveret, hipokrizite e Luizrave e Oltrave aty, si mendoni se do na edukohen femijet? Top Channel, e aq me pak portali serb i Meros (Te..), as qofte dhe nje vote te vetme nuk ia heqin dot Albin Kurtit,perkundrazi ia shtojne.(jo me larg se 2-3 dite me pare nje ish kandidat per deputet dhe intelktual i shquar patriot, tha, kur shoh se kush po behet kunder Kurtit, me detyruan te behem pro tij, megjithse kam qene shume kritikues ndaj tij). Albin Kurti eshte sinonim i Kosoves,e edhe ne kuptimin qe eshte arre e forte, nuk e thyen dot nofulla e TCH e aq me pak e Mero Bazes.(meqe ra fjala bojkotojeni te gjithe portalin Te.. te Meros. Asnje klikim mos ia jepni se po ushqejme klyshin serb me klikime(para).Bojkot te gjtiohe produkteve serbe, e ne radhe te pare krye produktit (Meron e Te.. e tij)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *