• |
ide | kryesore

Berisha në Shkodër: Nëse Rama dhunon zgjedhjet e 6 marsit, do të përballet me revolta

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjatë një konference për shtyp në Shkodër, Sali Berisha paralajmëroi Edi Ramën që të mos cënojë zgjedhjet e 6 marsit në të kundërt do të përballet me revolta të mëdha. 

“Së pari, ne jemi pjesë e e procesit zgjedhor. Do ta ndjekim me interes maksimal. Siç e shikoni, bëjmë një fushatë intensive në respekt të qytetarëve, të zgjedhësve dhe në rast se Edi Rama dhunon zgjedhjet do të përballet edhe më shumë me revolucionin tonë paqesor demokratik. Ne i konsiderojmë këto zgjedhje, stad i revolucionit paqësor demokratik. Nuk kam kundërshtuar kurrë dhe s’do të kundërshtoj kurrë rezultatet që dalin nga vota e lirë; ka kundërshtuar, por me efiçensë, rezultatet që kanë dalë nga dhunimi i votës dhe në rast se ju kujtohet në vitin 2001, raporti i ODIHR u përmbys për shkak të dokumentacionit të shumë që paraqitën ne dhe e shkroi vetë ODIHR që opozita paraqite dokumente të pakundërshtueshme për ç’ka e ndryshoi raportin”, tha Berisha. ©LAPSI.al


4 Comments

 1. O te hengshin qente sa i neverishem je bere. Ti ke per te perfunduar si putin, bashke me 2metroshin dhe like floririn , qe po ferkoni duart nga e gjithe kjo.
  NUK SHPETONI DOTE O NJE QELIZOR

  1. Pse prap fajin saliu e ka ? Akoma kerkon te mbash kete superhajdutin ne pushtet ? Jo saliu por edhe hitleri edhe enveri jane te mirepritur perballe ketij superhajduti 2 metrosh . Vijini gishtin kokes o njerez , palloshi 2 metrosh duhet larguar me çdo mjet , edhe me dhune nese eshte e domosdoshme.

 2. Saliu e ka pas fajin.
  E ka fajin.
  Dhe do ta ket edhe kur mos te jen me. Ne kete bot.
  Faren e keqe qe mbolli qe ne vitet 90.
  E vuajtem, po e vuajm, dhe do ta vuajm per shume koh akoma.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.