• |
ide | kryesore

Incident zgjedhor në Dibër/ Shpallet në kërkim një 40-vjeçar pasi rrahu komisionerin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia ka shpallur në kërkim një 40-vjeçar në Dibër pasi raportohet se ka goditur me sende të forta Sekretarin e Komisionit të Qendrës së Votimit numër 1132 në Dibër.


Sipas policisë, personi i shpallur në kërkim ka inicialet K.F., ndërsa funksionari zgjedhor i dëmtuar është 56-vjeçari Q.S.


Detaje nga policia: 

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Dibër u bë shpallja në kërkim policor dhe po punohet për kapjen e shtetasit K. F., 40 vjeç, banues në njësinë Administrative Melan, Dibër.

Ndaj këtij shtetasi ka bërë kallzim shtetasi Q. S., 56 vjeç, banues në njësinë Administrative Melan, (Sekretar i Komisionit të qendrës së votimit nr 1132), se jashtë ambienteve të kësaj qendre e ka goditur me mjete të forta.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër për veprën penale “Kanosja apo dhunimi i pjesmarrësve në zgjedhje”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *