• |
ide | kryesore

Rama: Presidenti i ardhshëm do të jetë e kundërta e Ilir Metës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
meta

Kryeministri Edi Rama sulmoi sërish Presidentin Ilir Meta duke u shprehur se pasardhësi i tij do të jetë e kundërta e Ilir Metës.


“Është hera e parë që ne mund ta zgjedhim me votat tona. Në rast se ish-Presidenti i deri pas ca muajve, u zgjodh me votat e veta dhe ne nuk kishim asnjë rrugë tjetër vetëm të bashkoheshim që të nxirrnim një President që e zgjodhëm për opozitën. Por iku, i lëshoi pëllumbat bashkë me macet.


Merr Ilir Metën dhe ndërto të kundërtën komplet, dhe ai është Presidenti i ri. Nuk hyj në emra, por asgjë si Ilir Meta. Unë kur kam bërë qeverinë e parë tonën, kam qenë i qëllimshëm në vendosjen e balancës.

Këtë qeveri nuk jam nisur nga gratë. Ka qenë se njerëz të duhur më shumë kanë qenë gratë më tepër se burrat. Nuk kam emra në kokë. Duhet të kemi një President që të jetë normal, një President apo Presidente që të ketë një figurë që për njerëzit të meritojë respekt” – tha Rama. ©LAPSI.al


9 Comments

  1. Vellezer shqiptar .nese kjo e qe thot kryeministri per te kunderten e te keqes qe eshte e verteta drejta i themi urime Zoti te begatoft .por nese ky flet pa pergjegjsi .por sipas interresit .perball cdo dit dhe me shum do ket vishtirsi ne zgjillje pikpyetje pikcuditese .pikpresje dhe viz te kuqe nga mungesa muncive mospermbushja e interesit.po ashtu dhe per popullin si vlersim per shtetin dyke e zhvendosur ket bukurosh drejt pikpyetjes si ekzistenc bashke me karajfilat tjere qe per nje shekull lan gje pa ber nder ne .kjo eshte zhvillim global dhe rajonal njerzija individi dhe kolektivi cdo dit po shijojn frytet e veprave tyre sipas angazhimit dhe sherbimit qe i bejnen .kete e ka vulos Zoti Madherishem me krijim dhe ullzim ku krijimin e beri sipas vullnetit vet dhe ne form te shkruajtur te leht per mendjen per ket krijim dergoj ullzim per te qen te sukseseshem dhe dobishem ne ne angazhime.kurse ne nuk zgjollem ullzimin suksesin.por zgjollem deshirat pa kufi ne nje hapesir krijimi te kufizuar me mas dhe krijesa te kufizuara me mas te caktur funksion te caktuar sipas nje mase rregulli te caktuar.keto sduam ti rrespektojm dhe ketu fillojn problemet gjitha te keqijat per ne dhe kunder nesh.nese rama i kuptoj gjerat drejt i bie qe presidenti shqiptar te jet perfaqsues vlerash .dhe kryeministri shqiptar doktor profesor vlerash me grad shkencore dhe gjith ministrat intelektual me grada shkencore per ministrit perkatese.keshtu vertet eshte e kunderta qe thot rama.dhe fillon ndryshimi dobishem .por cfar do ndoll me keto demon rrethin e tyre keto kan dy rrug shkatrrim ose pendim dhe kthim hakun njerzve.por jo me ne pushtet.zhvillimet nuk premtojn me mundesi frymarrje per te padrejtit aj motor po fiket tashme i ka mbaruar karburanti propagandistik jan zhvillimet faktet qe bindin njerzit per reflektim dhe krijimi krijesat qe sjapin me mundesi..ajo der eshte mbyllur tani ka filluar te shembet te zgjuarit kuptojn dhe reflektojn shpejt.largohen nga padrejtesit fusin popullin ne pajtim ju kthejn hakun dhe largohen nga pergjegjsit per te cilat skan aftesi moral vler as kultur.nuk presin deri sa te ngrihen njerzit dhe ven ne litar.

 1. U HAP ANKANDI PER KELYSHIN E RADHES SE SORRROSIT
  DUHET TE KETE PUNUAR SI PATRONAZHIST, TE JETE SERVIL ETJ
  FITON AI QE OFRON ME SHUME

 2. Vellezer shqiptar .nese kjo e qe thot kryeministri per te kunderten e te keqes qe eshte e verteta drejta i themi urime Zoti te begatoft .por nese ky flet pa pergjegjsi .por sipas interresit .perball cdo dit dhe me shum do ket vishtirsi ne zgjillje pikpyetje pikcuditese .pikpresje dhe viz te kuqe nga mungesa muncive mospermbushja e interesit.po ashtu dhe per popullin si vlersim per shtetin dyke e zhvendosur ket bukurosh drejt pikpyetjes si ekzistenc bashke me karajfilat tjere qe per nje shekull lan gje pa ber nder ne .kjo eshte zhvillim global dhe rajonal njerzija individi dhe kolektivi cdo dit po shijojn frytet e veprave tyre sipas angazhimit dhe sherbimit qe i bejnen .kete e ka vulos Zoti Madherishem me krijim dhe ullzim ku krijimin e beri sipas vullnetit vet dhe ne form te shkruajtur te leht per mendjen per ket krijim dergoj ullzim per te qen te sukseseshem dhe dobishem ne ne angazhime.kurse ne nuk zgjollem ullzimin suksesin.por zgjollem deshirat pa kufi ne nje hapesir krijimi te kufizuar me mas dhe krijesa te kufizuara me mas te caktur funksion te caktuar sipas nje mase rregulli te caktuar.keto sduam ti rrespektojm dhe ketu fillojn problemet gjitha te keqijat per ne dhe kunder nesh.nese rama i kuptoj gjerat drejt i bie qe presidenti shqiptar te jet perfaqsues vlerash .dhe kryeministri shqiptar doktor profesor vlerash me grad shkencore dhe gjith ministrat intelektual me grada shkencore per ministrit perkatese.keshtu vertet eshte e kunderta qe thot rama.dhe fillon ndryshimi dobishem .por cfar do ndoll me keto demon rrethin e tyre keto kan dy rrug shkatrrim ose pendim dhe kthim hakun njerzve.por jo me ne pushtet.zhvillimet nuk premtojn me mundesi frymarrje per te padrejtit aj motor po fiket tashme i ka mbaruar karburanti propagandistik jan zhvillimet faktet qe bindin njerzit per reflektim dhe krijimi krijesat qe sjapin me mundesi..ajo der eshte mbyllur tani ka filluar te shembet te zgjuarit kuptojn dhe reflektojn shpejt.largohen nga padrejtesit fusin popullin ne pajtim ju kthejn hakun dhe largohen nga pergjegjsit per te cilat skan aftesi moral vler as kultur.nuk presin deri sa te ngrihen njerzit dhe ven ne litar.komenti behet si vlersim zhvillimesh per reflektim adekuat

 3. IDIOT, INJORANT QE LUAN ME FATET E POPULLIT. JO PO TE IKIN EDHE 5 VITE TE TJERA ME IDIOT SI PUNA JUAJ NE PUSHTET E TE THEMI NA FALNI SE ZGJODHEM GABIM. GABIMET NUK FALEN O IDIOT POR DENOHESH ME BURG PER CFAR I SJELL POPULLIT HUMBJE NE 5 VITE.

  VDEKSH 1 ORE E ME PARE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.