• |
ide | kryesore

Veliaj sulmon Metën: E kalon kohë banaqeve, gjysmë i dehur, duke i shpallur luftë Amerikës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Erion Veliaj nuk i ndal sulmet ndaj Ilir Metës në një përpjekje tjetër për t’u dukur sa më i zellshëm ndaj Edi Ramës. Sot në nisje të punimeve të Kongresit të PS, ai foli për një president të ri që s’ka asnjë lidhje me profilin që pati Ilir Meta. 

“Në qoftë se Ilir Meta kalon kohë banaqeve, gjysmë i dehur, duke i shpallur luftë Amerikës, na duhet dikush që i shëron këto plagë dhe ne sillemi si një shtet serioz. Ne nuk mund të jemi aleat kryesor në nivel kryeministri dhe pastaj, armiq në nivel presidenti. Kjo nuk mund të ndodhë sepse në një vend serioz ka një linjë që ndiqet në një marrëdhënie dhe në një raport special. Çdo president burrë apo grua, që është diametralisht i kundërt me këto lloj anomalish, do e sillte në normalitet edhe institucionin që kemi në anën tjetër të bulevardit”, deklaroi Veliaj.


Kryebashkiaku i Tiranës ka disa ditë që flet nëpër daljet e tij mediatike për cështjen e presidentit të ri të republikës, për të cilin socialistët i kanë votat ta zgjedhin edhe të vetëm. ©LAPSI.al

11 Comments

 1. Ore Lllapsista …. Do i leni kto diversionet apo qysh ??!!
  Meta i dha votat per ta hipur ne kale te Bashkise me te madhe ….. Veliaj …. Ahahaha ….. Velina fiqve te papjekura ….

 2. Cudi juve te Lapsit sesi nuk ju prishet prompteri, serveri, ekrani, tastiera e mouse me kete bastard stalianian!

  Cudi sesi ia shkruani akoma emrin dhe nuk villni pas kesaj….!

  1. NESE NUK E DI, TRAPAT SI TY MBLIDHEN TE MERO BAZE

   ATJE USHQEHN ME JONXHE TIPAT SI TI

 3. Krruaje me Liken krruaje , do ta ulesh vete koken ne sater pastaj . Por gjen ti ske turp , si me brek ne koke si pa brek po ti je . As nxihesh e as skuqesh . Kurve e lindur , do ti vjellesh te gjitha nje dite

 4. erionit duhet bashke me kurven e vete ti fusesh bishta mopate ne organet e tyre, gruaja tja lepije monikes kurse erioni ti beje gojore likes , por kur ke popull idiot qe shet bythen per nje kos , nuk eshte e lehte, vdekshin erionet , ed palla, minxhozi , nazarkot vangjeli evis luarasi preç zogaj hila, ndreca , zheji qe u transformua ne rrot kari, turp e shume e shume moterqira

 5. Sali Berisha dhe Ilir Meta jane bere si Don Kishoti me Sanco Pancon I kane shpallur lufte Amerikes LMAO Luftojne me mullinjte e eres keta dy ndyresira qesharak

 6. Opozita do ta gjejë një ditë liderin e vet mbasi të shporren Sali Berisha e Ilir Meta, por sa tmerr që e ardhmja e PS do të jetë midis sojit të Bojaxhi Xhepistit apo Buçe Belës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.