• |
ide | kryesore

PD zhvillon sot zgjedhjet në 10 degë të saj, zbardhen kandidatët në garë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Partia Demokratike do të zhvillojë sot zgjedhjet për kryetarët e dhjetë degëve të saj, konkretisht në disa degë të Tiranës, në Kuçovë, Skrapar, Elbasan.


Komisionit të Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të PD njoftoi se ditën e shtunë, datë 16 prill 2022, procesi i votimit do të hapet në orën 8.00 e do të mbyllet në orën 18.00.Në rast se në Qendrat e Votimit do të ketë ende votues, procesi do të vijojë edhe pas orës 18.00, deri kur edhe anëtari i fundit i PD së degës përkatëse të ketë votuar.

Kandidatët e për Kryetar dege dhe Qendrat e votimit janë si më poshtë vijon:

PD dega Kucovë
1. Nerjan Dine Pasho
2. Myslim Isuf Haxhi

PD dega Skrapar
1. Besnik Ali Osmani
2. Hajredin Lahe Bakiasi

PD Dega Elbasan
1. Blendi Ferdinand Himci
2. Eliona Hetem Gremi
3. Elior Flamur Vila
4. Klodiana Ilir Capja
5. Sonila Maksim Daiu

PD Dega Tropojë
1. Besnik Xhafer Dushaj
2. Feride Rexhep Rrahmanaj
3. Ram Bajram Oruci

PD Dega 6 Tiranë
1. Alban Feko Hoxhaj
2. Onelda Gjin Zefi

PD Dega 10
1. Andi Gani Beliu
2. Ilir Halit Stojku
3. Shkëlqim Muharrem Spaho
4. Xhulia Aranit Xhekaj

PD Dega 11 Tiranë
1. Arbër Ded Qehaja
2. Shkëlzen Mark Mustafaj
3. Ahmet Ali Meshi
4. Mërgim Nazmi Hoxha

PD Dega 16 Tiranë
1. Eduard Gani Rexha
2. Ilir Lush Zmalaj
3. Kujtim Veli Kola

 2 Comments

  1. Prit se s’kini pare gje akoma! Me daljen e Perbideshit te Vicidolit ne ring edhe nje milion djeme e vajza shqiptare po i bejne gati valixhet, se ky vend do te kthehet ne varreze!Cfare lajmi brenda nje viti vetem zgjedhje ka bere pd e salih karaxhicit

  2. PD-s. I ka mare muti shalet.
    Se cfar bejn akoma nje zot e di.
    Bejn sikur jan akoma funksional, po nuk ka nevoj. Se cdo gje duket qe ka mbaruar se funksionuari.
    Dhe me e flliqura eshte se shpresen e kan te dikush, qe si hyn me ne pune as dreqit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *