• |
ide | kryesore

Kush e drejton PD? Kreu i KQZ shmang përgjigjen

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në një komunikim me gazetarët paraditen e kësaj të mërkure, kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi, iu përgjigj pyetjes së kush e drejton Partinë Demokratike.


Celibashi deklaroi se deri tani nuk ka qenë nevoja që ta marrin këtë informacion pasi nuk ka pasur ndonjë konfrontim, por shtoi se ky informacion mund të merret në Gjykatën e Tiranës. Sipas Celibashit ky është i vetmi institucion që mund ta thotë, ndërsa KQZ mund të thotë vetëm se kush ka qenë në zgjedhjet e 6 Marsit.


“Sot s’ta themi për sa kohë nuk kemi pasur një nevojë për konfrontim dhe s’kemi pasur nevojë për ta marrë këtë informacion. Informacioni mund të merret në Gjykatën e Tiranës. Ky është i vetmi institucion që mund ta thotë. Ne mund të themi kush ka qenë në zgjedhjet e 6 Marsit por sot nuk mund ta themi dot”, u shpreh ai.

3 Comments

  1. Mos u merrni se kush do drejtoje PD por a do te implementohet votimi dhe numerimi elektronik? A do te behen ndryshime ne kodin zgjedhor? Rregullat jane te rendesishme , njerezit jane vetem kalimtar .

  2. Evi Kokalari, mbështetja e vetme “amerikane” për Sali Berishën, shkruan se Shqipërinë për 80 vjet e kanë drejtuar kriminelët dhe të korruptuarit.

    “Si ka mundësi që ne shqiptarët kemi 80 vjet që lejojmë të sundohemi nga kriminelët dhe korrupsioni?Pergjigje e sakte,por shpellkareve nuk ju pelqen,gjykata e sakte

  3. Ketu te gjitha gjerat jane me bythe perpjete . Ne vend qe te flasin partit qe kane interes te drejtperdrejt flet ky . Partite nuk flasin sepse duan statusquo , duan kurveri akoma .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.