• |
ide | kryesore

Izolim nga ambasadorët e BE nëse zgjidhet kryetar? Berisha përgjigjet shkurt

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kandidat për kryetar të PD-së në zgjedhjet e 22 majit, Sali Berisha nuk mendon se kjo forcë politike do të izolohet nga Bashkimi Europian.


I pyetur se çfarë do të ndodhë nëse asnjë ambassador i BE-së nuk do ta takojë kur ai të zgjidhet kryetar, Berisha u shpreh si më poshtë.:


“Në dijeninë time, pavrësisht nga demarshet, BE ka atë qëndrim që ka shpallur ambasadori i BE që ne do respektojmë votën” – deklaroi Sali Berisha. ©Lapsi.al 


3 Comments

  1. Ditet kur BE – se me Gjermanine ne krye i behej presion nga Britania apo SHBA jane e shkuara.
    Europa duhet dhe do te ringrihet per te qene nje fuqi e vertete ne rendin e ri boteror.

  2. as USA as EU nuk do pjerdhin fare per Salih Non Graten Tani ai eshte nje i vdekur e i pakalluar qe duhet te perfundoje ne burg

  3. ooooo robt ja u qifsha me BE.po ku jeni ju o maskarenj kur vidhen votat mbillet drga behet korrupsjon.Berishes i hani mutin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.