• |
ide | kryesore

Furnizimi i Ukrainës me armë, Ministri i Jashtëm i Ukrainës takohet me Blinken

-Instant, Lajme, Planet

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba është takuar me Sekretarin e Shtetit të SHBA-së, Antony Blinken në Gjermani, shkruan The Guardian.

Ai tha se kishte biseduar me Blinken për furnizimin e Ukrainës me armë.


Më shumë armë dhe ndihma të tjera janë rrugës për në Ukrainë. Ne ramë dakord të punojmë së bashku për të siguruar që eksportet e ushqimit ukrainas të mbërrijnë te konsumatorët në Afrikë dhe Azi.

Falënderoj Sekretarin Blinken dhe SHBA-në për udhëheqjen dhe mbështetjen e palëkundur,” tha Kuleba në një mesazh në Twitter.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.