• |
ide | kryesore

Presidenti/ Alibeaj: Ata që propozuam nuk i peshkonin dot, mazhoranca u tërhoq me bishtin ndër shalë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj thotë se mazhoranca nuk pranon emrat që kanë propozuar për Presidentin e ri të Republikës, “pasi Edi Rama nuk i peshkon dot këta individë”.

“Ky nuk është procesi ynë, është i shqiptarëve. Duhet të na karakterizojë serioziteti për të shkuar te profili dinjitoz i Presidentit.


Emrat që nxorëm dje, janë emra që kanë treguar disa vlera, që sfiduan për së largu Edi Ramën. Ata panë që asnjë nuk mund ta peshkonin dhe tërhoqën bishtin ndër shalë”, tha Alibeaj në një deklaratë për mediet.

9 Comments

 1. Ik mer bythqir burrre. Me tall karin dhe Tualet Koksapllakja, duhet te jesh toç kuklle komplet. Duhet te jesh me i manget nga trute se Tualeti, ose paguhesh per te bere kete “pune” qe po ben, sic shperblehej Lul Brava me 14 kompani e tendera pa limit per te bere liderin fallco te opozites.

  Te vije turp o adoleshent i vonuar. Ti mund ta shtysh edhe 3 vjet deputetllekun tend por i ke rene me shkelm karrieres politike ne kete moshe kaq te re. Shkurt e shqip, cun kurve!

  1. Nje gje nuk kuptoj une. Cfare marreveshje kerkon te arrije PD me mazhorancen? Me ligj, mjaftojne 20 deputete dhe propozojne nje emer per president. Pastaj fiton nuk fiton ne parlament kjo eshte tjeter pune. Nese duhet marreveshje, duhet te ishte e tille qe dhe mazhoranca te miratoje ne kuvend emrin e PD.
   Po jo kshu traplliqesh: hajde bejme marreveshje per emrin. Emri percaktohet me ligj nga 20 deputete!!! Kaq

    1. Lajmet e Muhamet Veliut apo lajmet e Syri tv apo Ertv nuk japin pergjigje
     Cili eshte kuptimi i kesaj marrrveshjeje? Nese PD ka nje emer qe ka mbeshtetjen e 20 deputetve le ta shpalle dhe le te votohet ne kuvend

 2. ne fund eshte mazhoranca qe zgjedh presidentin Ju jeni parti komplet e shpatralluar o Alibeaj dhe nuk i hyni ne pune askusjt e askush nuk ju pjerdh

 3. Kjo është struktura më e madhe dhe më prestigjioze e së djathtës europiane. Përrallat e Sali Berishës në betejën e tij kundër SHBA, se kjo është një betejë e Sorosit kundër tij, tani shkrihen si kripa në ujë, kur shikon se e djathta gjermane, aleatja më besnike e Partisë Demokratike dhe më tej, Partitë Popullore Europiane, që nuk kanë asnjë lidhje me Soros

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.