• |
ide | kryesore

Debati për Butrintin/ Berisha: Rama është Il Padrino i çdo mega-afere në Shqipëri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sali Berisha tha në replikë me kryeministrin Rama, i cili e ftoi me ironi që ti bashkohej finales në stadium, se pas çdo afere përfshirë dhe Butrintin, është vetë Rama, përfitues dhe kryesor.

“Amerikanët e grupit Soros po e marrin.  Hektarët do shkojnë për klientelën e Edi Ramës, ndërsa përsa i përket aferave të tjera unë mund të them kaq. Ai bord përbëhet i tëri nga njerëzit më të afërt të tij, përveç njërit. Hoxhës. Ka qenë këshilltar i Edi Ramës, Sarapuli dhe Mata, famozë për lidhjet me Edi Ramën. Zonja ministre ka marrë përsëipër të rrijë 2 vite sipas marrëveshjes, është me emër. Të gjitha fijet të çojnë te Il Padrino, te ti se Padrino i të gjitha megaaferave në këtë vend. Mos u fsheh pas njërit, Sarapulit dhe Matës se je vetë. Përsa i përket ndeshjes, tju them unë. Kur erdhi Zv. i tha do të anulohet ndeshja”, tha Berisha. 


20 Comments

  1. Nuk e kuptoj kush e ka lene ate non graten te ulur akoma ne karrike. Dhe sa kohe do te kuptoje qe e ka kaluar moshen per tu marr me politik

    1. Nuk e kuptoj si mund te flasi akoma per keto gjera pa lidhje nje person qe i kane dal te gjitha te palarat qe i ka bere shqiperise.

  2. Zoti non grada ju lutem mos jepni me komente ne lidhje me qeverisjen aktuale. E pame qe gjate kohes se tij shqiperia spa asnje dite te hajrit

  3. Me vjen te qesh, nje laro ose letyre me emra te ndryshem ben te njejtin koment me ndryshimin e vendosjes se fjaleve! Per budallenj i merrni shqiptaret? Pavaresisht se kush eshte Sala, ky kryekrimineli qe po shkedhen Shqiperine duke e rrjepur dhe cuar njerezit ne fund me politikat e tij duhet te ishte vrare nga Dumani apo kundershtaret e tij! Po s’ka burra Shqiperia jo, dhe Xhafa, Brace lehin kot here pas here se s’kane burrerine t’i kundervihen! Ju q*fsha idealet e majta!

  4. E mqafsh mua kujdes se cfare flet se ke ardh dhe ne nje moshe te duket dhe mikrofoni si na gje tjeter a tkeqen

  5. qijani robt …Perzejeni nga kuvendi non graten Ky intrigant dhe genjeshtar skandaloz eshte kriminel ,hajdut dhe agjent i Serbise

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.