• |
ide | kryesore

Plas në Tiranë/ Rreth 200 huliganë të Feyenoord përplasen me policinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një grup tifozësh holandezë janë përplasur me policinë në rrugën Mustafa Matohiti në Tiranë, ose siç njihet ndryshe, rruga ku banon Berisha. Zona është frekuentuar gjatë të gjithë ditës nga tifozët e Feyenoord dhe në orët e mbrëmjes kur policia ka tentuar t’i shpërndajë ata janë përplasur me uniformat blu.

Mësohet se disa prej tyre janë arrestuar. Të tjerë janë marrë nga policia dhe janë nxjerrë nga rrugica për t’u larguar drejt kryeministrisë dhe për në bulevardin Dëshmorët e Kombit, ku janë larguar me vrap.


10 Comments

 1. Me aq rrugace sa kemi cuar ne në Hollande do vinte dita te merrnim ca mbrapsht. Ne jemi te fundit qe kemi te drejte te ankohemi per djallezite qe bejne te huajt ketu.

  1. Ata qe eksportojm ne nuk rrihen per qejf po per buke
   Ti per vete mos u anko po deshe…po Hollanda nuk eshte bere Hollande ngaqe kane ndenjur vendasit urte si dele
   Perkundrazi

  2. Po ik o te qifsha robt ty dhe moterqirave si puna jote qe kane mbushur komentet tek JOQ.

   Keta moterqirat qe bejne trazira ne Tirane nuk po w bejne se ” paskan bere shqiptaret deme ne Hollande” por sepse jane pijanece qe kete gje bejne kudo ne Europe

   Po ultrasit dhe klubet e futbollit ne shqiperi nuk kane organizim prandaj nuk u be gje sot, por i ngeli vetem policise ne dore

   1. Pikerisht NSDAP. Policia duhet tua shkerdheje motrat ketyre pederasteve. Tua fusi shkopat e gomes ne byth se ashtu e duan

 2. 48 ore do shohim trazira, por uroj pa deme ne njerez e djegje dyqanesh e baresh. Te dy pale tifozet e ardhur ndihen rehat e ne token e askujt…

 3. Keta jane evropianet dhe vlerat qe perfaqesojne. E degjeneruan tiranen me shurre, zhurme e dhune. Keshtu eshte kur populli eshte bageti e buqesi dhe lejojne te na shesin mje finale te rendomte si arritje, kur dihet qe jemi drite larg per ta menaxhuar. Nje qytet si ky i lal zdromsit pa metro, wc dhe hapsira publike nuk eshte as per nje derbi lokal.

  1. Uroj te anullohet fare finalja qe mos na shkoj ndermend te presim donje finale nderkohe qe ska shtet e siguri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.