• |
ide | kryesore

Alibeaj: Nesër nuk marrim pjesë në votimin për presidentin e ri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Alibeaj


Grupi që mbështet Enkelejd Alibeajn nuk do të jetë nesër në Kuvend kur të votohet kandidati për president. Lajmin e bëri të ditur vetë Alibeaj në një dalje për mediat. Më tej, Alibeaj deklaroi se PD kërkoi një kre shteti të ri mbi palët dhe të të gjithë shqiptarëve.

“Mospërmbushje të detyrës që pltë politike kanë ajo qëndodhi me PS, të gjtiha përbetimet fillestare që duam një president konsensual, arritëm këtu që shqiptqrt duhet ta dinin emrin e presidnetit. proxes difektoz në themel, nesër nuk ka asnjë sens që PD të marrë pjesë në pocesin e votimit, proces që do legjitimonte kapjen e një institucioni nga ana e maxhorancës. Kjo u provua që Rama nuk kishte asnjë lloj synimi që t’i jepte shqiptarëve një president të veshur me unitetin politik”, tha Alibeaj.


8 Comments

 1. Ppas disa muajsh thoni.
  Bem gabim qe nuk dham emer.
  Si me dhenin e mandateve.
  Si me zgjedhjet vendore.
  Si per reformen teritoriale.
  Dhe pastaj ua ka fajin rama. Qe fiton zgjedhjet.
  Ju perfundimisht nuk beheni me.

 2. Per inat se sime vjerre, shkova u q me mullixhine! Keshtu edhe keta buratinot e uncle George. Njehere e terheqin, njehere e leshojne. Perfundimisht, race muti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *