• |
ide | kryesore

Kush e merr drejtimin e PD-së së vulës pas largimit të Alibeajt

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
pd bardhi

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së së vulës, Gazment Bardhi ka reaguar pas njoftimit për media të Enkelejd Alibeaj se ka vendosur të tërhiqet nga detyra e kryetarit të komanduar të partisë. Në deklaratën e tij Bardhi tha se ka thirrur në një takim urgjent pune për të diskutuar për situatën Nënkryetaren,  Jorida Tabaku.


“Pasi jam njohur me deklaratën e Nënkryetarit të Partisë z. Enkelejd Alibeaj, që ushtron përgjegjësinë e drejtuesit të Partisë, se heq dorë nga ushtrimi i kësaj përgjegjësie dhe nga detyra e Kryetarit të Grupit Parlamentar, kam thirrur në një takim urgjent pune për të diskutuar për situatën Nënkryetaren e Partisë znj. Jorida Tabaku, për të vlerësuar mbi zbatimin e nenit 46 të Statutit, në këtë periudhë tranzitore”, – shkruan Gazment Bardhi.


Në rast se Tabaku do të marrë përsipër që të zëvendësojë kryetarin deri në zgjedhjen e kryetarit të ri, atëherë do të mblidhet Këshilli Kombëtar që bën komandimin.

Sipas statutit të partisë, Jorida Tabaku mund të marrë drejtimin e përkohshëm të PD pasi është nënkryetare. Enkelejd Alibeaj deklaroi se do të vijojë të jetë nënkryetar i PD por me tërheqjen nga kreu i grupit parlamentar, vihet në pikëpyetje edhe nëse do të mund të jetë nënkryetar.11 Comments

  1. Lërini more këto budallallëqe! Shkoni bashkohuni në një opozitë, kërkojini falje atyre opozitarëve që ju kthyhet me hunj në dorë dhe mbylleni këtë mesele!

   Mos kujtoni se bëtë ndonjë trimëri atëherë. Turpi do ju ndjek prapa.

   J. Tabaku ka ca më tepër mend dhe duhet të marrë vendim të pjekur kësaj rradhe. Boll dëm i keni sjell opozitës.

   1. Misioni mbaroj,alibasha e beri detyren e ngarkuar nga Ramsesi i madh tani te vazhdoj punet private me projektin fotovoltaik 15 ha ne karavasta,
    Po paskeni qene muter te gjithe more kurva ,ju paska mbledhur sali berisha me kokrra ,sa ishte ne pushtet PD ky mender ministri i drejtesis fryhesh si ka…. tani na lufton berishizmin 🤮🤮🤮

  2. Dreijtimin e PD e merr:

   1- Gazi ne GOJE e sigurte
   2- Alibasha vetem shikoni si i rrin pantallonat shokut…THATS IT. CIAO!

 1. Kjo le ta marri drejtimin e Partise ,Tabaku sde kjo ka ku e fut vulen edhe para edhe prapa,kurse juve ju hyri prapa.

 2. Te hapin krahun sa me shpejt, ta dorezojne vulen te te zotet. Pastaj te bejne cfare te duan, te kalojne dhe te rama de jure po te duan. Atehere 40% opozitar e sigurt qe do kaloj 50% shume shpejt

 3. aty nuk puth më Sali Berisha, e natyrisht asnjëherë Ilir Meta. Sa për godinën e SHQUP, asaj ndërtese ku ka janë përcjellë në mënyrë funebre shumë udhëheqës komunist, ka gjasa të ketë sërish këtë funksion. Pasi prej 2013-s ajo nuk u bë asnjëherë një seli opozite, por një fole e intrigave për të mbajtur me zor në pushtet Sali Berishën.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *