• |
ide | kryesore

Begaj zgjidhet president/ Alibeaj: Opozita i duhej Ramës vetëm për fasadë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Enkelejd Alibeaj, i cili me disa deputetë të Partisë Demokratike bojkotuan seancën për zgjedhjen e presidentit të republikës, reagoi pas votimit të Bajram Begajt në Kuvend. Alibeaj ka argumentuar mungesën e deputetëve demokrat në sallë, duke thënë se i gjithë procesi ka qenë farsë

“Shqipëria kishte nevojë jo vetëm për një President të të gjithëve, por mbi të gjitha për një proces gjithëpërfshirës, transparent e real, i cili t’i jepte atij besimin e të gjithë shqiptarëve. Produkti i këtij procesi do mund të shihej kështu si bartës i unitetit të popullit, si njeriu mbi palët, si zbutës e moderator i klimës politike dhe si rregullator i ngërçeve insititucionale. Presidenti i Republikës forcën e vet e merr nga besimi dhe legjitimiteti që populli i jep. Ishte ky detyrimi që secila palë politike, e cila pretendon të përfaqësoje sinqerisht shqiptarët, duhej të angazhohej e të përmbushte kështu detyrimin e saj kushtetues, politik dhe institucional. Këtë besuam e besojmë, dhe kësaj i shërbyem. E sotmja po, por edhe e ardhmja do na gjykojë e japë të drejtë!”, tha Alibeaj.


9 Comments

 1. Bravo. Puna jote mbaroi. Ate e vleresoi edhe shoqja brigadiere Kim.
  Tani ik ha fasule me buke, or kokrra e pengut!

 2. Ky pavaresisht se ben si idiot, eshte nje skuth pidhropsh qe duhet ti qish robt. PD-ja duhet te heqe qafe keto qelbaniket e Ramazanit me misionin e diversantit ne opozite. Ik bythqir kokelyer shko tani thuaj “Amelika, Amelika”.

 3. Alibeu pasi beri lolon ankohet se Rames i duhej opozita per fasade ne procesin per Presidentin e ri.

  Nuk besoj qe nuk e dinte kete, sepse ka qe ne 2017 qe jane opozite fasade.

 4. “Alibeaj: Opozita i duhej Ramës vetëm për fasadë”

  Jo more, tani e more vesh ti?? … Na shkrive, ke dhe humor! … Tani vër majat nga ke thembrat dhe o burra.

 5. Shih dreqi, vone me shume vone se por ama e kuptoi qe Rama e balla i talli. IK mbytu ne gjiri i Lalzit ta hodhi edhe Copa e Budallait Balla.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *