• |
ide | kryesore

Borell: Jam i zhgënjyer, sot duhej të hapeshin negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

-Instant, Arkiva, Lajme, Planet, Të fundit

Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell shprehu zhgënjimin që vetoja e Bullgarisë kundër Maqedonisë së Veriut nuk do të bjerë sot.


“Sot duhej të fillonim negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Dhe nuk mund ta fsheh zhgënjimin tim, i cili sigurisht është një zhgënjim për shumë njerëz.


Ka ende shpresë, nuk e di se çfarë mund të bëjë parlamenti bullgar në orët e ardhshme por gjërat nuk po shkojnë mirë. Kjo tregon edhe një herë se unanimiteti është një problem i madh në vendimmarrje”, ka theksuar ai.


5 Comments

  1. Po thijeni ore troc, qe Rama ska plotesuar kushtet. Te pakten e degjojne socialistet dhe mbase e kuptojne qe nuk shtyhet me me zor. Rama te japi doreheqje, sa me pare, ose ta heqim me protesta

  2. Pirdh o Meçe pirdh , pirdh se lirohesh i thone keaj pune . Jo se ne e meritojme , por as ju nuk doni , perkundrazi tallni menderen dhe na perbuzni . Hipokrizi totale nga hipkrit te lindur .

    1. I plotesoi kushtet e Gjermonit Rama, apo lesht e currit? Po prandaj pra s’ia dhane. Pse ia dhane Malazezit, kur i plotesoi kushtet? Mos te gjejme fajtorin tek tjetri por tek vetja,dmth tek Rama

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.