• |
ide | kryesore

Berisha i kërkon ndjesë popullit bullgar: Rama nuk përfaqëson mendimin e shqiptarëve

-Instant, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka kërkuar ndjesë popullit bullgar për deklaratat e Edi Ramës, pasi Shqipërisë nuk iu çelën negociatat.


Në një konferencë me gazetarët, Berisha tha se Rama nuk përfaqëson mendimin e shqiptarëve, pasi ai nuk njeh asnjë parim të miqësisë mes vendeve.


“Në emër të opozitës shqiptare i kërkoj ndjesë popullit bullgar dhe qeverisë së tij dhe garantoj se ky nuk është mendimi i shqiptarëve, po i një aventurieri. Një njeri që nuk njeh asnjë parim, nuk di se ç’është miqësia mes vendeve. Bullgaria është vend sllav por ne kemi pas një djep të Rilindjes atje shumë të rëndësishëm. Nuk më duket arsye që kryeministri t’u tregojë turpin bullgarëve dhe Bullgarisë, përveçëse një njeri që turpëron çdo shqiptar me vendimin e tij”, tha Berisha.

40 Comments

 1. normal qe ti je dakord me qendrimin bullgar qe te shqiperia te penalizohet komplet vk, keni hap dhe shampanjat andej nga shqupi per kete lajm

 2. Jaahahahahahahhahah i kerkon ndjese ky rrota. Ti kerkoji ndjese Shqiptareve iher qe i ke vjedh edhe nuk i ke trajtu sic duhet pastaj te tjereve

 3. Jo e perfaqeson ti , po ik plere muti kriminel i dhier ke goje e flet , si ka mundesikshu ndodh perhere me keta kara

 4. Ti po ti kerko falje se kush po te mer parasysh ty mer kriminel , me qene na kishe antaresu ti po ty st hapnin as dyert me marre pjese neper samite

 5. TI DUKESH QE NE FYTYRE SE CFARE KERKON,NDYRESYRE. TI KERKON ME CDO KUSHT DESTABILIZIMIN E VENDIT. FALE TEJE GJYKATAT DHE PROKURORITE E SHQIPERISE VEZHDOJNE TE KENE AKOMA ELEMENT TE KORRUPTUAR DHE KRIMINAL QE I KANE SHPETUAR SITES SE VETINGUT. NJE PERSON QE ESHTE NON GRATA PER MEGAKORRUPSION NGA SHTETI ME I FUQISHEM NE BOTE, DHE QE NUK GJYKOHET PER KETE AKT NGA SHTETI I TIJ,ESHTE KJO FYTYRE E RREZIKSHME. KUR TI TE MARRESH PAFAJESINE ( SIPAS TEJE) NE GJYKATE,ATEHERE MUND TE KETE NDONJE SHQIPTAR QE EDHE MUND TE TE BESOJE. TI JE NJE UJK QE TE GJITHA LEKURET I KE NDERRUAR DHE PERSERI KE MBETUR I NJEJTI,KRIMINEL,VRASES,HAKMARRES……

 6. Shqiperia nuk pranohet ne BE fale vendimit te malokut Berisha qe e futi Shqiperine ne konferencen islamike sepse mori nje dore paresh nga arabet ….. Kjo eshte e verteta.Ky dordolec vucidoli i ka sjelle shume deme Shqiperise dhe duhet arrestuar urgjent Shpallja non grata nga ana e USA, eshte mbeshtetur ne mijra fakte kundra Salih Shpellarit dhe keto duhet te shqyrtoje SPAK

 7. ben gjithcka vetemm per te qen kunder rames dhe se kupton qe po i ben dem popullit te vet o nongrata i poshter

 8. akoma do te flasi ne emer te Shqiptarve ky neanderthal vucidoli? Kush e pjerdh kete kufome te pakallur Shume shpejt do ti vihen prangat qelbesires

 9. normal qe e perfaqson se ka te drejte po nongrata kryesor i vendit ton di vetem te prishi pune. rama ka shum te drejt qe i flet ashtu bullgarise

 10. Kur del saliu e flet per norma e per moral qe ka shar gjysem e palamerntarve e ska len nena e motra e gra pa permendur se kuptojm

 11. Aq me teper ti o dordolec vucidoli nuk perfaqson as popullin shqiptar asnje tjeter ,vetem familjen tende kriminale

 12. O Sale leji rehat bullgaret se bullgaret u duhet te menaxhojn non-gratat e tyre, nuk u duhet dhe nje tjeter neper kemb tani.

 13. Po ti o Sale ke perfaqson? Ste takon asnje nga te huajt, je ber si ai budallai qe sja varte asnje njeri dhe shkonte dhe i kapte njerezit vet e u thoshte cke qe shef. Ik aman se na hape barkun. Po me Belind cpate, ai i gjori u roptua per ty, apo keshtu e ke ti.

 14. Falje duhet te kerkoj Bullgaria qe na e futi dhe ne per inat te Maqedonis o plak matuf. Mos na bej inferior para bullgareve. Do me u bo faktor non-grata.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.