• |
ide | kryesore

Britania paralajmëroi shpallje non grata në Shqipëri/ “Ringjallet” Yuri Kim

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim ka reaguar pas paralajmërimit të Britanisë së Madhe për shpalljen non grata të personave të përfshirë në korrupsion.


Lexo më tej: Britania paralajmëron politikën shqiptare se do publikojë shpalljet non grata 


Kim shkruan se SHBA e mirëpret këtë vendim të rëndësishëm të Britanisë së Madhe ndërsa thekson se ata që kanë abuzuar me besimin e publikut duhet të përballen me drejtësinë.

“Ne e mirëpresim këtë veprim të rëndësishëm të Britanisë së Madhe. Ata që kanë abuzuar me besimin e publikut për të pasuruar veten dhe për të shtrembëruar sundimin e ligjit – me fjalë të tjera, ata që janë përfshirë në korrupsion të madh dhe kanë minuar demokracinë – duhet të përballen me drejtësinë. Askush nuk është mbi ligjin”, shkruan Yuri Kim.

Lexo më tej: Rama paralajmëron Berishën: Do shpallesh non grata edhe nga Britania (VIDEO) 


21 Comments

   1. ndaj ju vune te gjithe, me pozite me opozite, me media , me alla-opinioniste , dhe qershia mbi torte ishte tallja e karit me salistet nga Batoni qe tha bravo Saliu. Se Batoni sherbetor i rames dhe oligarkeve zamir,gec,fush,dosh,malltez,shefqet etj ate do te jete saliu ne krye te opozites qe te beje cte doje rama.
    Po ik o sali me gjithe kokekatroret si flamur noka se u bete miliardere me soj e sorollop, ca karin doni me..

    1. Asgje mos u merzit doktor as mos u dorhiq do ta shikoi ambasadorja dhe biden sa te behen votimet ne amerik a do jen me neper poste ata nuk e kuptoj sa ndikim te keq ka per ta kur te behen zgjedhjet ne usa kta po shkojn ne qorr sokak a i shikojn gjith kto vjedhje qe behen ne shqiperi me incinerator e te tjer dhe nuk hapin ze goje sic duket kan ndonje interes

 1. Sorre e pacipe, e pafytyre dhe e pander. Nese ndokush do duhej te perballej me drejttesine per shperdorim te besimit te publikut, ka te pakten nja 50 ministra dhe adiutante me Ramen ne krye qe do duhej te ishin ne burgim te perjetshem tashme, me pas mund te vinte rradha e Berishes per t’u gjykuar.

 2. Faleminderi Zj Kim per cdo gje qe ke bere per Shqiperine Salih Maloku duhet cuar ne burg dhe shpresoj se ju mund ta beni kete shume shpejt

  1. na plasi bytha neve per USA e Britanin e madhe.lete haj mut Ambasadorja e aj Bleri qe po vjedh parwt e Shqtarve.

 3. Kjo me ngjan me te ” verteten” e dikurshme qe Sadam Husein kishte dhe prodhonte arme biologjike e kimike, te “vertete” qe e mbeshteti menjehere Toni Bler por qe me pas dolen “pak” genjeshtare”, gje qe e pranoi dhe Bler. Te shpallesh Berishen nongtata dhe te mbyllesh syte sot me kete qeveri eshte neveritese per shqiptaret qe rojne me djersen e tyre.

 4. Yurithi si m’paske njeh sot ?
  A je ma mire me gojen, me llapen e kam fjalen?
  T’u mbyll goja per nja nji muaj a dy,eah?
  Mos pirdh ma’ se na qelbe…..

 5. Po e shohin se kupa po derdhet dhe fillojne me teorira boshe . Po ka njeri qe duhet denuar per korrupsion eshte palloshi 2 metrosh , po ka parti qe duhet denuar e dale jashte ligji eshte sekti antishqiptar mavi . Jo vetem korrupsion galopant te pakrahasueshem me asgje por edhe antishqiptar . Denoni me pare palloshin dhe kurvat mavi , pastaj folim .

  1. Ufffff …na cuditet ….ne shohim hajdutet cdo dite nga qeverija ju na thoni se hajdute jane ata qe themi ne dhe jo ata qe ju vjedhin cdo ore e sekonde, na thoni besini fjalet tons por mos ju vesoni syve, vesheve tuaj, barkut dhe xhepit tuaj ….turp

 6. Kur Spak’u merr ne pytje Beqen, Kimetja behet Ambasadore me A te madhe. Amerika ne lufte me hajdutin Rama!

  Kur kjo reagon pas paralajmerimit te Britanise se madhe per non-gratat, Ambasadorja ribehet Kimete.

  E keni bere gazetarine leter bythe !
  Keshtu eshte kur je rrit duke fshi te prapmet me Zerin e Popullit…

 7. Cfare jane keto kinezerira.

  Tom Doshi u shpall non grada sot ka nje parti me tre deputet e mbeshtet socialsitet, Daku po ashtu ben ligji ne Durres per cfare behen keto per show?

  Trecereku i qeverise ruse poashtu por Rusia vazhdon pa e prishur terezine , me qindra biznesmene ruse po u jane shtuar te ardhurat.

 8. Shpresoj qe paralajmerimi te jete per korrupsionin qe eshte bere kancer ne jeten tone,eshte i dukshem e ben muuuuu.
  Nese nuk do jete per vampiret qe spo na lene pike gjaku,perdite e çdo minute dhe nuk u luan qerpiku nga frika,atehere ka diçka tjeter;
  atehere diku tjeter fle lepuri,ata qe therrasin per lufte kunder korrupsionit,e lejojne vete per interesat e ryre…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.