• |
ide | kryesore

Dërgohen drejt Rinasit të gjithë diplomatët iranianë, ambasada zbrazet plotësisht

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditTë gjithë diplomatët iranianë janë larguar drejt Rinasit pasi ambientet e ambasadës janë zbrazur plotësisht. Brenda ambasadës janë vetëm disa persona, staf shqiptar.

Gjatë paradites së sotme ka pasur shumë lëvizje në këtë godinë, ku persona dhe automjete kanë hyrë dhe kanë dalë.

Pas largimit të stafit, njësia e antiterrorit dhe njësia antieksploziv është futur brenda ambienteve të ambasadës iraniane.

Kryeministri Edi Rama kërkoi një ditë më parë që stafi diplomatik i ambasadës së Republikës Islamike të Iranit të largohet brenda 24 orëve nga Shqipëria.

Gjatë një fjalimi të publikuar në rrjetet sociale, Rama deklaroi se ky vendim i Këshillit të Ministrave, vjen pas u zbulua se pas sulmit kibernetik të 15 korrikut, qëndron Republika Islamike e Iranit.7 Comments

  1. Para pak ditësh, në zyrat presidenciale të Metës, u zbulua se dikush nga zyrtarët presidencialë i jepte informacion të kualifikuar një spiuni rus. Këtë e bënte me koshiencë, dhe në bazë të shpërblimit.

    Edhe në ‘presidencën’ e Berishës ka ndodhur e njëjta gjë. Berisha si kryetar qeverie kishte lejuar, madje urdhëruar, që një funksionar i shërbimeve sekrete serbe, Damir Fazlic, të merrte pjesë në mbledhjet e Këshillit të Sigurisë Kombëtare dhe strukturave të Ministrisë së Mbrojtjes.Levizje e forte kunder atyre qe jane munduar ti bejne keq perendimit,por dhe per spiunet salih metaj

    1. Pse edi rama del foto me fazllicin o kari i lales se jeni rrota kari koke e kembe gomeret e mutit se na e shpifet

  2. Media njesoj si ne kohen e Partise kur prishnim marredheniet me ruset e kinezet dhe nje pjese qe gezojne kot pa e ditur fare vetem pse Partia ka vendosur keshtu.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *