• |
ide | kryesore

Apple lancon përditësimin e fundit të iPhone

-Instant, F1, StilApple ka lëshuar iOS 16, përditësimin më të fundit për iPhone.

Sistemi i ri operativ sjell një sërë ndryshimesh, të fokusuara kryesisht në personalizimin, nga njoftimet e ridizajnuara deri te aftësia për të fshirë dhe modifikuar mesazhet.

Apple lëshoi ​​gjithashtu WatchOS 9, sistemin e ri operativ Apple Watch, në të njëjtën kohë. Ka ndryshime në aplikacionin e stërvitjes në mënyrë që të shfaqë informacione të reja si fuqia e funksionimit, si dhe disa ndryshime të njëjta të personalizimit që vijnë në iPhone.

 

Megjithatë, Apple nuk lëshoi ​​iPadOS 16, sistemin operativ për tabletët e saj. Çdo vit më parë, këto sisteme të reja operative kanë mbërritur në të njëjtën kohë – por Apple njoftoi javët e fundit se versioni i tabletit nuk ishte ende gati dhe pritet të arrijë këtë muaj.

Përditësimi i iPhone mund të shkarkohet duke shkuar te aplikacioni Settings, duke zgjedhur “Generl” dhe më pas duke klikuar butonin e përditësimit të softuerit.

 

Apple zbuloi të gjitha përditësimet në ngjarjen e Konferencës Botërore të Zhvilluesve në qershor. Që atëherë, versionet beta të përditësimit kanë qenë të disponueshme për zhvilluesit dhe publikun – por me paralajmërimin se ato mund të përfshijnë gabime./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *