• |
ide | kryesore

Aplikacioni ChatGPT lançohet për përdoruesit e iPhone

F1, Stil


OpenAI ka lançuar një aplikacion ChatGPT për përdoruesit e iPhone mes një rritjeje të versioneve të rreme të chatbot-it të tij jashtëzakonisht të popullarizuar me AI.

Aplikacioni falas është produkti i parë zyrtar OpenAI që shfaqet në dyqanet e aplikacioneve, megjithëse dhjetëra versione imituese që kërkojnë të mashtrojnë ose mashtrojnë përdoruesit janë aktualisht në dispozicion për përdoruesit e iOS dhe Android. ChatGPT është i disponueshëm menjëherë në SHBA dhe do të dalë në vende të tjera në javët e ardhshme, tha OpenAI, me një version Android të aplikacionit ChatGPT gjithashtu në zhvillim.

“Me aplikacionin ChatGPT për iOS, ne po bëjmë një hap tjetër drejt misionit tonë duke transformuar kërkimin më të fundit në mjete të dobishme që fuqizojnë njerëzit, duke i bërë vazhdimisht ata më të aksesueshëm,” shkroi OpenAI në një postim në blog duke detajuar aplikacion i ri. “Ne jemi të etur të shohim se si e përdorni aplikacionin. Ndërsa mbledhim komentet e përdoruesve, ne jemi të përkushtuar ndaj përmirësimeve të vazhdueshme të veçorive dhe sigurisë për ChatGPT.

Përdoruesit që shkarkojnë aplikacionin do të kenë akses në historinë e llogarisë së tyre ChatGPT nga ueb, si dhe qasje në sistemin e njohjes së të folurit me burim të hapur të OpenAI Whisper. Kjo do t’i lejojë njerëzit të flasin me mjetin e inteligjencës artificiale për herë të parë. Abonentët në ChatGPT Plus do të kenë gjithashtu akses në mjetin më të avancuar GPT-4, si dhe kohë më të shpejta të përgjigjes në krahasim me përdoruesit falas./Lapsi.al

Marrë nga: Independent


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *